Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Apvienojot progresīvas tehnoloģijas ar izcilu radošumu un inovācijām, tapis otrais zīmola Lexus globālās reklāmas kampaņas „Amazing in Motion” producētais projekts – reklāmfilma Swarm (Spiets). Reklāma tapusi sadarbībā ar robotikas kompāniju KMel Robotics, kura tieši šim projektam izstrādājusi attālināti vadāmus četru rotoru minihelikoterus. Reklāma uzņemta Vankūverā, Kanādā, un tās režisors ir Sems Brauns (Sam Brown).

Jaunās reklāmfilmas galvenie „varoņi” ir šim nolūkam pēc īpašas „kvadrikopteru” tehnoloģijas veidoti, attālināti vadāmi minihelikopteri. Filmas saturs ir viegls un rotaļīgs – darbība notiek naksnīgā pilsētā, ko dodas izpētīt pulciņš mazo helikopterīšu. Tie apmeklē dažādas pilsētas vietas un iepazīstas ar lietām, ko cilvēki izmanto ikdienā.

Mazo robotizēto lidonīšu dizains radīts, iedvesmojoties no Lexus – rūpīgi ieskatoties, te var ieraudzīt idejas no Lexus ikoniskās vārpstveida restes, LED dienasgaismu spuldzēm un pamanīt leģendārā LFA izpūtēja līnijas.

No pirmās skices līnijas uz papīra līdz pilnveidotam modelim CAD programmatūrā darbs tika paveikts apvienojot visaugstāko precizitāti, high-tech elektriskās shēmas un aerodinamikas efektivitāti ar cilvēcisko sirsnību un „kvadrikopteru” tehnoloģijas unikalitāti.

Helikopterīšu tehnoloģiju izstrādāja robotikas uzņēmums KMel Robotics, kas izmantoja inovatīvu infrasarkano staru uztveršanas kameru un marķieru tehnoloģiju, kas papildināta ar kustības algoritmiem un pēc pasūtījuma izgatavotu, 3D pozicionēšanas programmu, kurā koordinātu punkti tiek noteikti ar infrasarkanajiem stariem no filmēšanas kamerām un lidaparātu trajektorija ir pilnībā izplānota uz datora jau iepriekš. Katrā lidaparātā iebūvētais procesors 100 reizes sekundē salīdzina koordinātas pēc stariem, ko raida filmēšanas kameras, un attiecīgi koriģē lidojuma trajektoriju.

pilt_1159

Reklāmfilmas mūziku pēc Lexus pasūtījuma sacerējis godalgotais britu komponists Džonatans Goldšteins (Jonathan Goldstein). Viņa radītais oriģināldarbs ir viegli uztverams, ar draisku noskaņu, nedaudz līdzīgs multfilmu mūzikai un perfekti atbilst „horeogrāfijai”, kādā kustas un pārvietojas helikopterīši.

Pirmais Lexus globālās reklāmas kampaņas „Amazing in Motions” projekts, TV reklāmfilma Steps (Soļi) tika pieteikts 2013. gada 1. maijā. Lexus reklāmas kampaņas „Amazing in Motions” projekti, apvienojot progresīvas tehnoloģijas un dizainu ar iztēli un radošumu, spēj uzburt patiesi neticamu un saistošu izrādi, kas sniedz prieku ikvienam. Par to, kā tapa jaunākā reklāmfilma, uzņemti trīs nelieli videosižeti, kas arī aplūkojami YouTube vietnē:

Swarm: Coding Motion »
Swarm: Crafting Motion »
Swarm: Living Motion »

Saistītās tēmas: automašīnatoyota

Izsaki savu viedokli