Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau rakstījām, ka, sākot no marta, patērētājiem būs pieejama Microsoft Windows Vista operētājsistēmas pirmā servisa paka, kuras saīsinājums ir SP1. Šī servisa paka tiek gaidīta jau ilgu laiku, jo eksperti lēš, ka Windows Vista tās debijas brīdī vēl nebija līdz galam gatava, un līdz ar to, tās funkcionalitāte dažādās situācijās nebija tāda kā tika gaidīts. Vai šīs problēmas ir atrisinātas pirmajā šīs operētājsistēmas servisa pakā? Par to jūs informēsim šajā rakstā. Tiek solīts, ka Windows Vista SP1 būšot ne tikai izlabotas daudzas no sākotnējā versijā sastopamajām kļūdām, bet arī uzlabota ātrdarbība. To vai tā ir patiesība centīsimies noskaidrot, piedāvājot jums nelielu ieskatu portāla CNET veiktajos pirmās servisa pakas testos…

Jāsaka, ka CNET iegūtie rezultāti nav viennozīmīgi vērtējami, jo daļā gadījumu operētājsistēmas ātrdarbība uzlabojās, bet citās situācijās tā samazinājās.


Servisa pakā ir iekļautas daudzu ierīču draiveru (dziņu) jaunas versijas, kas ievērojami uzlabo to ātrdarbību, tomēr lielākā daļa no tiem bija pieejami jau iepriekš, tādēļ tie lietotāji, kuri ir ieslēguši Automatic updates, uz draiveru rēķina atšķirību ātrdarbībā nejutīs. Šeit gan jāuzslavē kompānija Microsoft, jo tā ir ieguldījusi lielus līdzekļus ierīču draiveru uzlabošanā.

Testos vislielākais ātrdarbības pieaugums bija novērojums failu kopēšanā, kas ir pašsaprotams iznākums, jo failu kopēšana šīs operētājsistēmas pamatversijā bija salīdzinoši lēna, tomēr tagad tās ātrums ir pieaudzis par 40 līdz 50 procentiem… Interesanti gan, ka failu kopēšanas ātrums uz USB 2.0 ierīcēm ir pat nedaudz sarucis, taču kopumā operētājsistēma ar šo uzdevu galā tiek ātrāk. Pie kam Microsoft sola jau tuvākajā laikā novērst problēmu ar kopēšanu uz USB ierīcēm.

Kopumā portāls CNET secinājis, ka reti kurš pamanīs ātrdarbības atšķirību starp Windows Vista sākotnējo versiju un pirmo servisa paku, jo vienīgā manāmā atšķirība ir novērojama failu kopēšanas procesā. No otras puses, portāls norāda uz to, ka servisa pakā ir novērstas daudzas kļūdas, līdz ar to sistēma darbojas daudz stabilāk… Ar testa rezultāties iepazīties iespējams šeit.

Izsaki savu viedokli