Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft ziņo, ka Windows Vista ir divkārši pārspējis savulaik Windows XP pārdošanas apjomus. Windows XP pirmos divos tā izdošanas mēnešos tika pārdots 17 miljonos kopiju, kamēr Windows Vista ir sasniegusi 20 miljonus pirmā mēnesī vien. Šos 20 miljonus sastāda gan OEM, gan brīvi nopērkamo (Retail), gan Windows Vista Express Upgrade Program jeb uzlabošanas pakete no vecākas Windows versijas uz Windows Vista.

„Mēs jūtamies drošāki, redzot pircēju pozitīvo reakciju uz Vista operētājsistēmu,” teica Bils Vegte (Bill Veghte), Windows biznesa grupas vadītājs. „Lai arī operētājsistēma savu pastāvēšanas ceļu ir tikai sākusi, mums ir pamats domāt, ka tā būs visātrāk pirktā Windows versija. Strādājot kopīgi ar saviem partneriem, mēs palīdzam saviem klientiem iegūt jaunus rīkus un programmas, lai paātrinātu pāreju un gūt lieliskus iespaidus.”

Pēc Gartner Research pētījumiem, situācija, kad Windows Vista pārdošanas apjomi ir divas reizes lielāki kā Windows XP, nav nekas pārsteidzošs. Pēc Gartner Research datiem 2002. gadā, kad iznāca Windows XP, tika pārdoti 52 miljoni datoru, kamēr 2007. gadā tiek prognozēti 92 miljoni.

Bils Geitss izteicās : „Vista ir neticami labi pieņemta. Pārdevēji ir novērojuši ļoti labu datoru pārdošanas apjoma kāpumu. Cilvēki vienkārši nākuši iekšā un teica, ka vēlas nopirkt Vista.”

Izsaki savu viedokli