Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Korporācija Microsoft un Vašingtona štata prokuratūra sadarbojas cīņā ar viltus antivīrusu programmu izplatītājiem, vēsta IDG News Service. Vašingtona štata ģenerālprokurors un struktūrvienības Microsoft Internet Safety Enforcement advokāti gatavojas paziņot, ka tiek uzsākta vairāku kompāniju kriminālvajāšana sakarā ar to, ka šīs kompānijas pārkāpušas štata likumu “Par spiegu programmatūru”.

Atbildētāju vārdi pagaidām netiek darīti zināmi, bet pagājušo piektdien štata prokuratūras pārstāvis, uzrunājot televīzijas skatītājus, nosauca atbildētājus par agresīviem nevajadzīgu programmu izplatītājiem, kuri lietotājus maldina ar paziņojumiem par neesošiem apdraudējumiem.

Līdzīgu kampaņu Microsoft un štata ģenerālprokurors izvērsa jau 2005. gadā. Toreiz kompānijai Secure Computer (programmas Spyware Cleaner izplatītājai), kuru apsūdzēja melos par klientu datoru infekciju, nācās samaksāt 1 miljonu dolāru soda naudā. Vēl tiesā iesūdzēja kompānijas Securelink Networks un High Falls Media, kā arī programmas QuickShield izplatītājus: viņus visus apsūdzēja negodīgas mārketinga politikas pielietošanā.

Kompānijas Sunbelt Software dati liecina, ka šobrīd visaktīvāk izplatītais viltus antivīruss ir Antivirus XP 2008. Tas bieži vien instalējas datoros bez lietotāju ziņas un savus upurus bombardē ar draudīgiem paziņojumiem; lai lietotājs no tiem tiktu vaļā, viņam piedāvā instalēt vēl citas nevajadzīgas un reizēm pat kaitīgas programmas.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli