Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Datorpirātisms visā pasaulē ir liela problēma, kas programmatūras ražotājiem ik gadu rada desmitiem miljardu dolāru lielus zaudējumus (pērn šis rādītājs sasniedza 50 miljardus dolāru), tādēļ kompānija Microsoft šodien izziņoja globālo antipirātisma dienu, kuras ietvaros 49 valstīs tiek rīkoti dažādi pasākumi cīņai pret pirātismu. “Programmatūras pirātims un viltošana ir sarežģīts, globāls tirgus, kas atstāj postošu ietekmi uz patērētājiem, uzņēmumiem un ekonomiku, un Microsoft ir gatavs sastrādāties ar citām organizācijām visur pasaulē, lai paliktu soli priekšā šai nelegalajai industrijai,” teica Microsoft vispasaules antipirātisma un antiviltošanas grupas padomdevējs Deivids Finns.

“Sadarbojoties ar nacionālajām valdībam, vietējām tiesībsargājošajām institūcijām un mūsu klientu un partneru sabiedrībām, Microsoft vada antipirātisma pasākumus daudzās valstīs un kontinentos, pielietojot tikpat sarežģītu biznesa izlūkošanas, tiesu un izglītības sistēmu. Mēs sadarbojamies, lai identificētu internacionālos savienojuma punktus starp pirātiem un viltotājiem, lai palīdzētu tos apturēt un aizsargāt patērētājus un likumīgus uzņēmumus no šī nelegālā tirgus,” turpināja Finns

Arī Latvija ir to 49 valstu vidū, kas ir iesaistījušās šajā globālajā akcijā, un pie mums Microsoft Latvija partneriem tiek piedāvāti tiešsaistes kursi par intelektuālā īpašuma tiesībām.

Microsoft rīcība, protams, ir slavējama, bet jāatzīmē, ka arī pretinieku nometne ir atbildējusi šai Microsoft akcijai – viens no pasaulē lielākajiem torrentu trakeriem, The Pirate Bay, savā sākumlapā lapas ierasto logotipu ir aizvietojis ar Bila Geitsa fotoattēlu no policijas arhīviem un uzrakstu “Bils Geitss mani piespieda to izdarīt”. Šī bilde ir hipersaite uz meklēšanu, kurā tiek atlasīti šajā torrentu trakerī pieejamie Microsoft produkti.

Izsaki savu viedokli