Aktuāls

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi

”Fidget Spinner” nav miris – izgatavots tālrunis ar iestrādātu gultni

Tālruņi, mobilās ierīces

Vairums jauniešu labprātāk iegādātos ”iPhone”, nevis ”Android” viedtālruņus

Tālruņi, mobilās ierīces

Microsoft ir salabojis kādu Windows operētājsistēmām raksturīgu drošības caurumu, kas esot eksistējis jau teju 20 gadu un atrodams visās Windows operētājsistēmās, sākot ar Windows 95.

Microsoft laidis klajā oficiālu paziņojumu, skaidrojot, kā ļaundari varēja izmantot programmatūras ievainojamību. Problēmas pamatā būtu kādas personas apzināti izveidota interneta lapa, kuras mērķis būtu izmantot Windows drošības caurumu. Gadījumā, ja lietotājs šo interneta lapu apmeklētu izmantojot Internet Explorer pārlūkprogrammu, lapas veidotājs iegūtu attālinātu kontroli pār lietotāja datoru.

Interesantākais, ka ar šo problēmu slimoja visas Microsoft operētājsistēmas kopš Windows 95. Jāmin, ka teju 19 gadus problēma bija paslīdējusi garām Microsoft darbinieku acīm nepamanīta līdz šā gada maijā to atklāja IBM eksperti.

Vienlaikus gan jāmin, ka ne tikai Microsoft nav spējis pamanīt problēmu teju 19 gadu laikā, bet arī ierīču lietotāji un ļauprogrammatūru veidotāji, jo visā šajā laika IBM nav spējis konstatēt gadījumu, kad šī operētājsistēmas ievainojamība tiktu izmantota.

Jāatzīmē, ka CVSS (Common Vulnerability Scoring System) skalā, kas nosaka to, cik nopietnus draudus var radīt operētājsistēmas ievainojamība, šī problēma saņēma 9,3 punktus no 10 iespējamajiem (10 punkti norāda uz augstu ievainojamību).

windows8leak

Saistītās tēmas: vīrusiwindows

Izsaki savu viedokli