Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Microsoft, kas ir pasaulē vadošā programmatūras izstrādātāja, publiskojusi iepriekšējā ceturkšņa finanšu rezultātus, un ir kļuvis zināms, ka pirmo reizi 23(!) gadu laikā Microsoft ir piedzīvojuši pārdošanas apjomu krišanos. Salīdzinot ar šo pašu laika periodu iepriekšējā gadā, Microsoft pārdošanas apjomi ir kritušies par 6 procentiem, bet ienākumi – par trešdaļu. Ja pārdošanas apjoma krišanās par 6 procentiem, ņemot vērā globālo ekonomisko krīzi, nav uzskatāma par lielu traģēdiju, tad ienākumu samazināšanās par 32 procentiem uzņēmumam, visticamāk, liks nopietni pārdomāt savu stratēģiju.

Eksperti norāda, ka galvenais Microsoft ienākumu sarukšanas cēlonis ir pieaugošā netbūku (kompaktu budžeta klases klēpjdatoru) popularitāte, jo šajos klēpjdatoros pārsvarā ir uzstādīta vai nu kāda no Linux distribūcijām, vai arī Windows XP operētājsistēma.

Protams, daļēji ienākumu krišanās ir saistīta arī ar Windows Vista vājajiem panākumiem, tomēr domājams, ka nākamās operētājsistēmas Windows 7 būs finansiāli daudz ienesīgāka nekā tās priekšgājējai Vista, jo pirmās lietotāju atsauksmes par Windows 7 Beta versijām ir ļoti labas.

Izsaki savu viedokli