Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šobrīd patērētājiem ir ļoti ierobežotas iespējas kontrolēt to, kurš var sekot viņu aktivitātēm tiešsaistē. Tāpēc Microsoft iestrādājusi jaunu lietotāju privātuma aizsardzības mehānismu – Tracking Protectionjaunā pārlūka Internet Explorer 9 (IE9) RC versijā.

Šis mehānisms ļauj interneta lietotājam pēc savas izvēles izvairīties no nevēlamas sekošanas tiešsaistē.  Tracking Protection ļauj lietotājam filtrēt un kontrolēt, kuru trešo pušu saturs drīkst sekot viņam tiešsaistē, pievienojot Internet Explorer 9 pārlūkam sekošanas ierobežojumu sarakstu – Tracking Protection List.  Internet Explorer 9 nav iebūvētu sekošanas ierobežojumu sarakstu, bet tādus var izveidot un publicēt tiešsaistē ikviens lietotājs vai organizācija. IE9 ir pirmais pārlūks ar šādu privātuma aizsardzības iespēju.

Pavisam nesen, 2.decembrī, arī ASV valdība publicēja ziņojumu par Patērētāju privātuma tiesību aizsardzību: „Protecting Consumer Privacy in an Era of Rapid Change”, kurā pārlūku izstrādātājus aicina izveidot tādas programmas, kuras ļautu lietotājiem izvairīties no sekošanas sev tiešsaistē.

„Šie sekošanas ierobežošanas saraksti varētu būt pielīdzināmi „nesavienot” iespējai tālrunī, un lietotājs pats izvēlas, vai un kādus sarakstus aktivizēt. Mēs ticam, ka patērētāja izvēles iespēja piedāvā labu līdzsvaru starp cilvēka privātuma tiesībām un tiešsaistes biznesa interesēm. Apmeklējot kādu interneta vietni, lietotājs var pat nenojaust, ka tajā ietverts saturs no kāds citas vietnes, kas ļauj sekot un analizēt viņa rīcību un perspektīvā, piemēram, izveidot viņa uzvedības vai interešu profilu tiešsaistē. Tam var būt priekšrocības, piemēram, iespēja piedāvāt lietotājam personalizētu saturu, tomēr reizēm cilvēki vēlas lielāku kontroles un izvēles iespēju par to, kā un kas apkopo un izmanto viņu interneta lietošanas paradumus,” norāda Aleksandrs Golods (Aleksandras Golod), Microsoft Windows biznesa grupas vadītājs Baltijā.

Saistītās tēmas: internet explorermicrosoftpārlūkprogrammas

Izsaki savu viedokli