Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Gigants Microsoft ir, nekur to pārāk skaļi neafišējot, izstrādājis nelielu USB ierīci, kurai vajadzētu pamatīgi atvieglot policijas darbu. Šo mantiņu sauc par COFEE jeb Computer Online Forensic Evidence Extractor (tiesisko digitālo pierādījumu savācējs), un tā ir paredzēta ērtākai aizdomās turamo datoru satura savākšanai un analizēšanai. Izklausās, protams, iespaidīgi. Lieta ir tāda, ka, tā kā datortehnoloģijas mūsdienās ir ikviena cilvēka vairāk vai mazāk neatņemama dzīves sastāvdaļa, nav nekāds brīnums, ka uz cietajiem diskiem bieži vien mētājas vērtīga informācija. Jo sevišķi vērtīga likuma pārstāvjiem, kuri vēlas apsūdzēt kādu aizdomās turamo (piemēram, atrodot daudz mazgadīgo porno bilžu). Diemžēl standarta rīcība, konfiscēt datoru, lai izpētītu tajā esošās informācijas noderīgumu, neizbēgami iekļauj tā atvienošanu no strāvas un tīkla, kas dažreiz nozīmē, ka svarīgi dati varētu iet zudumā.

Microsoft nolēmis dāsni palīdzēt šajā procesā, izstrādājot minēto COFEE ierīci. Tā satur 150 komandas, kuras dramatiski samazinot laiku, kas jāiztērē digitālo pierādījumu savākšanai un rezultātā datora saturu var noskanēt uz vietas pavisam operatīvi. Interesantākais ir tas, ka šis nav komerciāls produkts. Microsoft izdalīja pirmās testa partijas jau pagājušā gada jūnijā un šobrīd jau ap 2000 likuma sargi no 15 dažādām valstīm izmanto COFEE pakalpojumus. Taču vistrakākais ir tas, ka Microsoft viņus izdala par velti.

Taču Microsoft nīdēji var atslābt. Interpola vadītājs Maikls Labotēns atzina, ka, lai arī Microsoft pamatīgi palīdz attīstīt policijas digitālo tehnoloģiju potenciālo, lai cīnītos pret arvien pieaugošo digitālo noziegumu skaitu, tomēr šādai labdarībai apakšā slēpjas savtīgi nolūki. Lieta ir tāda, ka, kamēr Microsoft piedāvā noteiktas programmu komplektācijas par velti, citas papildus programmas ir jāpērk par naudu. Es pieļauju, ka jūs neesat pārsteigti.

Via Seattletimes

Izsaki savu viedokli