Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ceturtdien, 10.septembrī kā Latvijas nacionālais standarts spēkā stājušies atvērtie biroja XML failu formāti jeb Office Open XML. Atvērtie standarti nodrošina sistēmu saderību un atvērtību, tādējādi palielinot produktivitāti, samazinot izmaksas un veicinot tehnoloģiju attīstību. XML dokumentu formāts izmantots 2007.gada Microsoft Office programmatūrā. Atgādinām, ka šis dokumentu standarts kompānijai Microsoft nesen sagādāja nepatikšanas. Formāti pieejami Latvijas nacionālās standartizācijas institūcijā – SIA “Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs” Standartizācijas birojs (LVS). Open XML standarts LVS ISO/IEC 29500-1:2009,-2,-3,-4 pieejams LVS vai iestādes interneta lapā.

Esmu gandarīts, ka Office Open XML kļuvis par Latvijas standartu. Šis fakts pārliecinoši norāda to, ka arvien vairāk pieaug izpratne par atvērto standartu un savstarpējās sadarbspējas nozīmīgumu. Atvērtais dokumentu formāts Open XML jau šobrīd tiek plaši izmantots arī Latvijā, norāda Andrejs Siliņš, Microsoft Latvia Partneru un lielo klientu grupas vadītājs.

Starptautiskā standartizācijas organizācija (ISO) atzina Office Open XML par starptautisko ISO / IEC standartu jau 2008.gadā. Open XML standartizācija dod informācijas tehnoloģiju attīstītājiem un lietotājiem lielākas izvēles iespējas, veicina konkurenci un nodrošina sistēmu saderību un atvērtību, tādējādi palielinot produktivitāti, samazinot izmaksas un veicinot attīstību.

Open XML vienkāršo informācijas apmaiņu, dokumentu un datu pārvaldīšanu, datu atjaunošanu, sadarbspēju starp dažādiem risinājumiem, kā arī elektronisko dokumentu saglabāšanu ilgtermiņā. Sadarbspēja un dokumentu saglabāšana šobrīd ir vieni no lielākajiem elektronisko dokumentu aprites izaicinājumiem gan Latvijā, gan pasaulē.

Izsaki savu viedokli