Aktuāls

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi

”Fidget Spinner” nav miris – izgatavots tālrunis ar iestrādātu gultni

Tālruņi, mobilās ierīces

Vairums jauniešu labprātāk iegādātos ”iPhone”, nevis ”Android” viedtālruņus

Tālruņi, mobilās ierīces

Ne tikai Apple un Google nodrošina savu mobilo operētājsistēmu ar regulāriem atjauninājumiem. To dara arī Microsoft, kas tagad jau drīzumā laidīs klajā Windows Phone 8.1 operētājsistēmai paredzēto atjauninājumu paku (Update 1), savukārt vairāki Lumia modeļi saņems arī speciālo Denim atjauninājumu kopu.

Starp jaunumiem, ko nes Windows Phone 8.1 ir jāmin virtuālā asistenta Cortana atbalsts Lielbritānijā un Ķīnā (Beta versija), Austrālijā, Kanādā un Indijā (Alpha versija), savukārt ASV Cortana tiks apgādāta ar atjauninājumu. Atjauninājums nesīs arī iespēju izveidot mapes uz sākumekrāna un Corner režīmu (alternatīva Android ierīces sastopamajam “Kids” režīmam), kas būtība darbojas kā atsevišķs ierīces konts ar ierobežotām darbībām.

Jāmin, ka Windows Phone 8.1 Update 1 nodrošinās arī SMS apvienošanu un pārsūtīšanu, kā arī ātrāku pārlūkprogrammas Internet Explorer darbību.

Tiesa, kamēr augstāk minētais atjauninājums būs pieejams visām Windows Phone 8 ierīcēm, tikai Lumia izstrādājumi papildus saņems Denim atjauninājumu, kas nesis vairākus uzlabojumus tieši šajos tālruņos sastopamajām opcijām.

Lielākā daļa no Denim atjauninājuma nestajiem uzlabojumiem ir saistīti ar kameras aplikācijām un to veiktspējas uzlabošanu. Piemēram, Moment Capture opcija ļaus ierakstīt arī 4K izšķirtspējas video ar 24 kadriem sekundē (atsevišķiem modeļiem izšķirtspēja varētu tikt ierobežota pie 1080p). Atjauninājums nesīs Cortana atbalstu vairākiem viedtālruņiem, kā arī uzlabos sākumekrāna funkcionalitāti ar papildus Bing servisiem.

Sagaidāms, ka Denim atjauninājums līdz ierīcēm nonāks vēl pirms šā gada beigām. Tiesa, ne visi Lumia tālruņi to saņems.

windows phone 8.1 start

Saistītās tēmas: lumiamicrosoft

Izsaki savu viedokli