Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pagājušās darba nedēļas izskaņā Microsoft publicēja kompānijas fiskālā gada pirmā ceturkšņa finanšu atskaiti, kas, vienlaikus ar vairāku divīziju izaugsmi, uzrādīja peļņas samazināšanos.

Microsoft peļņa, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pirms gada, ir sarukusi par 13 procentiem. Vienlaikus jāmin, ka, ienākumi ir sasnieguši 23,2 miljardus dolāru, kas ir par 25 procentiem vairāk, ja salīdzina ar pagājušā fiskālā gada pirmo ceturksni.

Jāteic, ka galvenais iemesls augošajiem ienākumiem un krītošajai peļņai ir kompānijas uzsāktā restrukturizācija, kurā ietilpa arī vairāku tūkstošu darbinieku atlaišana. Šādā veidā kompānijas budžetu noslogo lērums vienreizēju izdevumu, kas nākamajās finanšu atskaitēs neuzrādīsies.

Nokia viedtālruņu divīzija ceturksni noslēgusi ar krietni labākiem rezultātiem nekā gaidīts iepriekš, iekasējot 2,6 miljardus ASV dolāru. Vienlaikus jāmin, ka divīzijas restrukturizācijā nācās ieguldīt 1,14 miljardus dolāru. Ja tiek atmestas restrukturizācijas izmaksas, tad viedtālruņu divīzija ceturksni ir noslēgusi godam – realizēti 9,3 miljoni Lumia viedtālruņu, ļaujot uzstādīt jaunu ceturkšņa rekordu tālruņu noieta ziņā.

Labas ziņas pienesusi arī planšetdatoru divīzija, kas vēsta, ka Surface Pro 3 realizācijas apjoms ir audzis par 127 procentiem (salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pirms gada), ienesot kompānijas budžetā 908 miljonus dolāru.

Arī citas Microsoft divīzijas, kas nodrošina programmatūras izstrādi, serveru risinājumus, mākoņdatošanas pakalpojums, datoru ražošanu un videospēļu izstrādi, ir piedzīvojušās izaugsmi.

Tā visa rezultātā kompānijas akciju cena pakapās par 4,3 procentiem, bet kopš gada sākuma tā ir augusi par 20 procentiem.

microsoft

Saistītās tēmas: finanšu rezultātimicrosoft

Izsaki savu viedokli