Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft strādā pie jauna projekta – Adams. Tā rezultātā plānots izveidot sistēmu, kas spētu pilvērtīgi iemiesot dažas no cilvēku uztveres spējām (redzi un dzirdi) un spēju mācīties.

Jau tagad, izmantojot iespaidīgu apjomu datu un tikpat iespaidīgu tehnoloģisko atbalstu, dziļās mācīšanās sistēmas ir spējīgas lasīt, klasificēt attēlus un uztvert runu. Šādi tiek likti pamati pirmajām mākslīgā intelekta sistēmām, taču Microsoft strādā pie tā, lai šo tehnoloģiju būtiski uzlabotu.

Kompānijas pētnieki izstrādājuši Project Adam, kas jau tagad ir spējis sasniegt cienījamus rezultātus vizuālās atpazīšanas uzdevumos, nodrošinot gan precizitāti, gan ātrumu. Sistēma pati ir spējīga mācīties kā atdalīt kādu no attēlā redzamajām figūrām, lai vēlāk to pati iekļautu kādā no kategorijām.

Interesanti, ka Microsoft izstrādātā sistēma izmanto 30 reizes mazāk iekārtas, nodrošinot divreiz precīzākus un 50 reizes ātrākus rezultātus, ja salīdzina ar citām sistēmām.

Kompānija to dēvē par ļoti nozīmīgu tehnoloģiju, kas jau drīzumā var izmainīt pasauli. Tā pavērs plašas iespējas arī parastajiem lietotājiem nodrošinot ērtāku ikdienu. Microsoft vēsta, ka šī tehnoloģija, piemēram, noteikts konkrētu produktu saturu, ļaujot izvēlēties veselīgāko.

Saprotams, ka līdz brīdim, kad tehnoloģija būs pieejama mūsu mobilajās ierīcēs, ir jāpaiet vēl ilgam laikam.

Saistītās tēmas: mākslīgais intelektsmicrosoft

Izsaki savu viedokli