Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Maskavā 25. aprīlī notika Microsoft partneru pavasara forums, kura dalībniekiem tika izdalītas zibatmiņas kartes ar vīrusiem. Iespējams, ka tagad ar tiem inficēti vairāk nekā 800 foruma dalībnieku datori, ziņo Cnews. Maskavā piektdien, 25. aprīlī, notika Microsoft partneru forums. Plašajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 800 IT kompāniju pārstāvju, kuru firmas ir “ieinteresētas ciešākā sadarbībā ar Microsoft”. Foruma noslēgumā apmeklētājiem izdalīja informatīvos materiālus — dalībnieku prezentācijas un referātus. Bet pirmdien, 28. aprīlī, kompānija PRP Group, kura Microsoft forumam nodrošināja atbalstu sabiedrisko attiecību jomā, paziņoja, ka “vairākās forumā izdalītās zibatmiņas kartēs ir ne vien foruma materiāli, bet arī nepiederoša programma RavMonE.exe ar kaitīgu kodu”.


Microsoft pārstāvji vietnei CNews paskaidroja, ka izmeklē šo atgadījumu. Korporācijas pārstāvniecība Krievijā sola izmeklēšanas rezultātus paziņot visiem Microsoft partneriem. Microsoft pārstāvji nemācēja pateikt, cik inficētu zibatmiņas karšu nonācis pasākuma dalībnieku rokās. Šo USB karšu ražotājs netiks izpausts līdz pat izmeklēšanas beigām. CNews lūdza konsultāciju firmā Kaspersky Lab, un tās pārstāvji pastāstīja, ka bijuši Microsoft partneru forumā un saņēmuši arī zibatmiņas karti. Kaspersky Lab konstatējusi, ka šajā kartē ir kaitīgā programma Trojan.Win32.Delf.abx.

“Tas ir tārps ar Trojas zirga funkcionāli, un tas izplatās, izmantojot noņemamos datu nesējus. Kaspersky Lab bāzēs šo programmu iekļāva 2007. gada 17. maijā ar nosaukumu Trojan.Win32.Delf.abx,” CNews korespondentam pastāstīja Kaspersky Lab speciālists Sergejs Novikovs. “Tārpa fails automātiski aktivizējas, kad lietotājs ar programmu Windows Explorer atver inficēto disku. Kaitīgā programma datorā vāc konfidenciālu informāciju un to nosūta savam saimniekam. Instalējoties datorā, tā arī izslēdz antivīrusu programmatūru un veic pasākumus, lai netiktu likvidēta. Šis Trojas zirgs tiek uzskatīts par ļoti bīstamu.”

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli