Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Korporācija Microsoft uzskata, ka internets nevarēs veiksmīgi attīstīties bez stingras kontroles. Pēc šīs programmatūras kompānijas domām, anonimitātei tīmeklī ir jādara gals. Lai internets saglabātu izaugsmes tempus, tam jākļūst drošam, saka Microsoft viceprezidents un drošības nodaļas vadītājs Skots Čārnijs. Viņa runas videoieraksts publicēts iniciatīvas End-to-End Trust atjauninātajā mājas lapā; minētās iniciatīvas mērķis ir iesaistīt interneta industrijas pārstāvjus, lietotājus un politiķus nopietnā diskusijā par interneta drošības problēmām.

“Anonimitātei un pilnīgam kontroles trūkumam tīmeklī ir jādara gals. Tā kā lietotāju darbība internetā netiek uzraudzīta un viņiem ir iespēja palikt anonīmiem, kibertelpā parādās arvien vairāk noziedznieku. Mūsdienās pārāk daudzi lietotāji vispār nezina, kāda programmatūra darbojas viņu datoros. Šādos apstākļos noziedzniekiem nav grūti inficēt lietotāju sistēmas. Bieži vien lietotājiem nav ne jausmas, ar ko viņi sazinās tīmeklī un vai e-pasta vēstules, ko viņi saņem, nesatur kaitīgus failus. Cilvēki, apmeklējot kādu tīmekļa vietni, nevar būt droši, ka šim resursam var uzticēties,” saka Čārnijs.

“Tādēļ mums jādara gals uzticībai pasaules tīmeklī,” uzsver Microsoft drošības speciālists. Iepriekš tādu pašu viedokli pauda Microsoft pētniecības un stratēģijas vadītājs Kreigs Mandijs, uzstājoties ar runu RSA konferencē pagājušajā gadā, kad viņš nāca klajā ar iniciatīvu End-to-End Trust. Sagaida, ka Skots Čārnijs par to pašu runās līdzīgā konferencē, kas notiks nākamnedēļ.

Microsoft pārstāvji ne reizi vien ir uzsvēruši, ka viņu kompānijai – vadošam programmatūra piegādātājam – pastāvīgi tiek veikti dažādi uzbrukumi. Ļaundari atrod daudz ievainojamību tādos programmatūras giganta produktos kā, piemēram, MS Office vai Internet Explorer.

“Par atteikšanos no anonimitātes tīmeklī mēs runājām jau pērn. Tagad mēs cenšamies iesaistīt citas kompānijas, kā arī tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjus šīs ļoti nopietnās problēmas aktīvā risināšana,” saka Microsoft struktūrvienības Identity and Security Business Group vadītājs Dags Lelands.

Piemēram, 2008. gada septembrī Microsoft aicināja palīdzēt grupu Internet Safety Technical Task Force, kas galvenokārt cenšas padarīt internetu drošāku bērniem. Interneta anonimitātes problēmas risināšanā programmatūras gigants vēl sadarbojas ar dažādu valstu valdībām, tostarp ar Singapūru, Beļģiju, Lielbritāniju un Franciju.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli