Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft Latvia sadarbībā ar jauniešu organizāciju Go Beyond Microsoft YouthSpark programmas DigiGirlz projekta ietvaros šodien vidusskolas vecuma meitenes iepazīstinās ar karjeras iespējām un palīdzēs mazināt stereotipus par vienu no visstraujāk augošajām nozarēm — IT. Pasākuma ietvaros Microsoft Latvia darbinieces dalīsies savos karjeras pieredzes stāstos, iepazīstinās ar tehnoloģiju attīstības jaunākajām tendencēm un to, ko īsti nozīmē darbs nozarē.

DigiGirlz pasākumi šogad notiek 18 Centrālās un Austrumeiropas valstīs. To mērķis ir parādīt vidusskolniecēm, kuras vēlas savu nākotni saistīt ar informācijas tehnoloģijām, cik ļoti nozare ir mainījusies pēdējos gados un cik daudz iespēju ir jaunai meitenei, kuru interesē tehnoloģijas. Pasākuma laikā aptuveni 30 meitenēm no visas Latvijas būs iespēja uzzināt, ko nozīmē darbs IT nozarē, kā veidojusies Microsoft Latvia darbinieču karjera, kādi bijuši galvenie izaicinājumi, iespējas un ieguvumi. Tāpat būs iespēja iepazīties ar jauniešu organizāciju Go Beyond un Junior Achievement – Young Enterprise Latvija  pieredzi tieši meiteņu karjeru un līderības attīstībā, kā arī blogeres un Providus pētnieces Lindas Curikas pieredzi tehnoloģiju izmantošanai sava viedokļa paušanai. Pasākuma dalībnieces varēs pašas izmēģināt jaunākos tehnoloģiju sasniegumus, iepazīties ar Microsoft Latvia biroju un elastīga darba stila principiem, kā arī izbaudīt Xbox360 Kinect iespējas izklaidei un sportam.

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas prognozēm pieprasījums pēc augstas kvalifikācijas speciālistiem tuvākajos gados arvien pieaugs, jo īpaši inženierzinātņu un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē. Jau tagad Latvijā ir grūti apmierināt augošo pieprasījumu pēc augsti kvalificētiem IKT speciālistiem, un šī problēma pastāv arī Eiropas līmenī. Saskaņā ar Eiropas Komisijas 2013. gadā veiktā pētījuma datiem no 1000 sievietēm ar bakalaura grādu tikai 29 ir diploms IKT jomā, salīdzinot ar 95 vīriešiem no 1000. Tai pašā laikā sievietes, kuras izvēlējušās strādāt IKT jomā, saskaņā ar statistikas datiem nopelna par aptuveni 9 % vairāk kā sievietes citās tautsaimniecības nozarēs un var brīvāk organizēt savu laiku. Lai gan vīrieši IKT nozarē ir pārsvarā, sieviešu skaits un to interese par tehnoloģijām palielinās ļoti strauji.

“Pirms desmit gadiem IT nozarē sievietes tiešām bija retums, bet tagad mūsu skaits strauji pieaug. Otra lieta, ko nebiju gaidījusi — IT nozares daudzveidība. Tā nav tikai programmēšana un monotona formulu ievadīšana, tā ir arī komunikācija, saskarsme, radoši risinājumi, sarežģīti un interesanti projekti. Pie tam, nav jāiegūst tehniskās zināšanas, lai kļūtu par daļu no nozares, ir jābūt savas jomas ekspertam. Microsoft Latvia ir vajadzīgi lieliski pārdevēji, komunikatori un mārketinga speciālisti, kuriem ir potenciāls un interese apgūt jaunas prasmes un zināšanas,’’ ar savu pieredzi dalās Sanita Liepiņa, Microsoft Latvia personāldaļas speciāliste.

“Jau otro gadu sadarbojoties ar Microsoft Latvia, esmu pārliecinājusies, ka uzņēmumā nestrādā tikai puiši, kuri dienām un naktīm sēž pie datora un raksta kodus. Ikdienā sastopos ar sievietēm, kas veiksmīgi attīsta savas profesionālās iemaņas IT nozares ietvaros, jo gandrīz katrā darbā ir vajadzīgs grāmatvedis, finansists, komunikācijas un cilvēku vadības speciālists. Prieks redzēt, ka IT sfēra strauji attīstās un sievietes loma tajā kļūst arvien nozīmīgāka. Turklāt sievietes pārsvarā ir tās, ka šai tehniskajai jomai piešķiļ radošuma dzirksti,” stāsta jauniešu attīstības programmas Go Beyond pārstāve Ilze Vaičule.

DigiGirlz ir Microsoft YouthSpark programmas projekts, kura ietvaros jau kopš 2000. gada meitenes visā pasaulē tiek iedrošinātas izvēlēties karjeru IKT nozarē. Latvijā šāds pasākums šogad notiek pirmo reizi, bet citās valstīs DigiGirlz projekts jau guvis lielu popularitāti — katru gadu notiek ne tikai DigiGirlz diena jeb vienas dienas apmācības par karjeras iespējām IKT, bet arī tehnoloģiju nometnes meitenēm un daudz citu pasākumu.

Vairāk informācijas par DigiGirlz projektu.

dig-logo

Saistītās tēmas: microsoft

Izsaki savu viedokli