Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pagājušās darba nedēļas nogalē Microsoft nāca klajā ar vēsti, ka iesūdz tiesā ilggadējo sadarbības partneri – Dienvidkorejas tehnoloģiju gigantu Samsung. Tiesas procesa galvenais iemesls ir viens miljards dolāru, ko Samsung nav samaksājis laikā.

Jāsaka gan, ka šāds notikumu pavērsiens ir nedaudz negaidīts, jo pirms laika izskanēja ziņas, ka Microsoft un Samsung apspriež iespējas pārtraukt savstarpējās nesaskaņas, kas radušās dažādu patentu dēļ.

Tiesa, acīmredzot, miermīlīgs atrisinājums abu tehnoloģiju gigantu starpā nav gaidāms, jo Microsoft ir iesūdzējis tiesā Samsung. Tiesas procesa mērķis ir piedzīt no Samsung summu 6,9 miljonu dolāru apmērā.

Microsoft norāda, ka pieminētie nepilni 7 miljoni dolāri ir procenti maksājumi, kas radušies, jo Samsung nav laikā nomaksājis ikgadējo maksājumu, kuru summa sasniedz nepilnu miljardu dolāru.

Miljardu dolāru lielais maksājums ir radies balstoties uz 2011. gadā Microsoft un Samsung noslēgto vienošanos (termiņš – 7 gadi), kurā tika atrunāts, ka Dienvidkorejas tehnoloģiju gigants samaksās iepriekš noteiktu summu par katru pārdoto Android viedtālruni un investēs kampaņās, kas popularizē Windows operētājsistēmas planšetdatorus un viedtālruņus, savukārt pretī saņems iespēju izmanot vairākus Microsoft patentus.

Avoti vēsta, ka Samsung savus maksājumus bija uz brīdi pārtraucis, jo uzskatīja, ka Nokia-Microsoft darījums pārkāpj Microsoft-Samsung noslēgto vienošanos.

Nobeigumā gan jāmin, ka, pat uzsākot tiesas prāvu pret Samsung, Microsoft oficiālā paziņojumā piebildis, ka augstu vērtē ar Samsung izveidoto sadarbību un cer, ka tā turpināsies arī nākotnē.

microsoft-headquarters

Saistītās tēmas: microsoftsamsungtiesas prāvas

Izsaki savu viedokli