Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vakar Ņujorkā Microsoft iepazīstināja pasauli ar diviem jauniem planšetdatoriem – pieticīgāko Surface 2 un spējīgo Surface Pro 2. Ierīces ir saņēmušas būtiskus uzlabojumus gandrīz visās jomās – tie ir vieglāki, ātrāki, plānāki un spēj darboties ilgāk ar vienu uzlādes reizi.  

Kā jau ierasts tad vienkāršākais planšetdators no abiem (Surface 2) ir apgādāts ar Windows RT operētājsistēmu. Par ātrdarbību šajā ierīcē atbild 1,7 GHz Nvidia Tegra 4 procesors, savukārt dzirdu attēlu nodrošina 10,6 collu Full HD izšķirtspējas displejs. Turklāt baterijas darbības laiks ar vienu uzlādes reizi ir audzis par 25 procentiem, salīdzinājumā ar pirmo paaudzi.

surface 2 1

Tikmēr nopietnākā Surface modifikācija  (Pro 2) spēj pilnīgi kalpot par portatīvā datoru aizstājēju, vēsta uzņēmuma pārstāvis. Pro 2 ir saņēmis jaunāko Intel Haswell procesoru, savukārt grafiskā procesora veiktspēja uzlabota par 50 procentiem.

Tas ļauj ierīcei ātrdarbības ziņā būt pārākai par 90 procentiem portatīvo datoru, kas pašlaik pieejami tirgū. Tāpat Pro 2 ir par 20 procentiem ātrāks par tā priekšgājēju, vienlaikus uzlabojot baterijas darbības laiku par 75 procentiem.

surface pro 2

Surface Pro 2 ir saņēmis to pašu 10,6 collu Full HD izšķirtspējas displeju, taču krāsu precizitāte ir uzlabota par 46 procentiem. To visu darbina Windows 8.1 operētājsistēma.

Lētāka (32 GB) Surface 2 versija būs pieejama par 450 ASV dolāriem (50 mazāk nekā iepriekšējās paaudzes izstrādājums). Savukārt lētākā (64 GB) Surface Pro 2 versija būs nopērkama par 900 dolāriem.  Pārdošanā abas ierīces nonāks jau 22. oktobrī.

surface 2

Kopumā jāmin, ka Microsoft ir ņēmis vērā iepriekšējās paaudzes planšetdatoru trūkumus un centies tos labot. Ātrdarbība, baterijas ilgtspēja ir uzlabota, savukārt cena – samazināta.

Tāpat jāmin, ka pilnveidotas ir arī speciālās Surface tastatūras. Tās ir gan plānākas, gan ērtāk lietojamas vāja apgaismojuma apstākļos, jo saņēmušas taustiņu aizmugurapgaismojumu.

Turklāt ir izveidota arī speciāla Power Cover tastatūra, kas saņēmusi arī iebūvētu akumulatoru un spēs būtiski paildzināt planšetdatoru lietošanas ilgumu ar vienas uzlādes reizi. Tikmēr mūziķus īpaši iepriecinās Music Kit tastatūra, kas pielāgota darbam ar dažādām audio programmām.

Padomāts arī par ergonomiku – aizmugurē izvēršamais (Kickstand) statīvs tagad ļaus nostādīt planšetdatoru divos dažādos leņķos.

Surface-Music-Cover

Vēl viens iemesls kādēļ iegādāties minētās ierīces ir augošais aplikāciju skaits Windows veikalā. Ja pirmās Surface paaudzes laikā to bija vien 10 tūkstoši, tad tagad aplikāciju skaits ir desmitkāršojies.

Saistītās tēmas: microsoftsurface

Izsaki savu viedokli