Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft šodien īpašā pasākumā prezentēja kompānijas gaidāmās operētājsistēmas priekšskatījuma versiju. Iespējams, ka vislielāko pārsteigumu raisa tieši operētājsistēmas nosaukums – Windows 10. Tieši tā! Microsoft ir pamanījies izlaist deviņnieku.

Vadoties pēc Microsoft pārstāvju apgalvotā šīsdienas konferencē, ir jāsecina, ka Windows 10, visticamāk, iemantos krietni lielākas lietotāju simpātijas nekā tas bija Windows 8 un Windows 8.1 gadījumā.

Kompānijas pārstāvji vēsta, ka Windows 10 apvienos vairākus elementus un progresīvo dizainu, kas atrodams Windows 8, ar Windows 7 sastopamo saskarni un funkcionalitāti. Rezultātā tiek gaidīts, ka tie lietotāji, kas jau vairākus gadus izmanto Windows 7, beidzot atjauninās operētājsistēmu uz Windows 10.

windows10

Saprotams, ka Microsoft liek lielas cerības uz šādu notikumu attīstību, jo, vadoties pēc Net Applications veiktā pētījuma, Windows 7 ir uzstādīts 51 procentam personālo datoru.

Vienlaikus kompānijas pārstāvji norāda, ka, lai arī, salīdzinot ar Windows 8 un Windows 8.1, operētājsistēmas desmitā versija patiešām būs vairāk piemērota personālajiem datoriem, kas nav apgādāti ar skārienjutīgiem ekrāniem, nav pamata uzskatīt, ka kompānija atmet ar roku skārienierīcēm.

Kā jau tas bija novērojams iepriekš publicētajos attēlos un video, Windows 10 debitē ar Start Menu izvēlnes atgriešanos. Tiesa, tagad tā saņēmusi Metro dizaina vaibstus. Rezultātā izvēlnē ir iespējams izveidot vairākus īsceļus un novietot biežāk izmantotās aplikācijas. Tāpat Start Menu logā ir atgriezies meklētājs, kas piedāvās ne tikai datorā atrodamos rezultātus, bet arī veiks meklēšanu internetā.

windows 10

Microsoft piestrādājis pie Windows 10 optimizācijas gan uz skārienierīcēm, gan ne-skārienierīcēm. Tas nozīme, ka Charms josla būs pieejama izstrādājumos, kas apgādāti ar skārienjutīgu ekrānu, savukārt, ja lietotājs iegādājies, piemēram, portatīvo datoru ar skārienekrānu, tad operētājsistēma pati pielāgos saskarnes īpašības, balstoties uz tā brīža informācijas ievades veidu – tastatūra-pele vai skārienjutīgais displejs.

Jau sākot ar rītdienu operētājsistēmas tehniskais priekšskatījums būs pieejams portatīvajiem un stacionārajiem datoriem, taču, lai to lejupielādētu un lietotu, ir nepieciešams kļūt par Microsoft izveidotās Windows Insider programmas dalībnieku.

20140930mindenre-windows-10et-akar-a

Windows 10 arī būs nākamās operētājsistēmas nosaukums Windows Phone gadījumā. Tiesa, nav skaidrs kad tā varētu būt pieejama lietotājiem, taču Microsoft pārstāvji norāda, ka operētājsistēma ir izstrādes stadijā. Turklāt Microsoft nav atteicies no plāniem “sapludināt” mobilās ierīces ar portatīvajiem un stacionārajiem datoriem. Kompānijas paziņojums norāda, ka Windows 10 nodrošinās vienotu lietotāja saskarni visām ierīcēm – sākot no tām, kuru displeju izmērs ir vien 4 collas, beidzot ar tām, kuru ekrānu izmērs sasniedz 80 collas.

Windows 10 “lielo debiju” piedzīvos 2015. gadā, domājams, ka prezentācijas pasākums norisināsies vasarā, savukārt aprīlī gaidāmajā Build konferencē kompānija iepazīstinās ar vairākām opcijām, kas varētu interesēt tieši “parastos” lietotājus.

Saistītās tēmas: microsoftwindows 10

Izsaki savu viedokli