Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šonakt Nokia un Microsoft oficiāli nākuši klajā ar paziņojumu, kas tika gaidīts jau sen – leģendāro somu kompānijas mobilo tālruņu biznesu iegādāsies Microsoft, šķiroties no 3.79 miljardiem eiro par ierīču biznesu un vēl 1.65 miljardiem par patentu portfeli. Microsoft arī saņems licenci Nokia izstrādāto karšu risinājumu un paša Nokia zīmola izmantošanai.

Microsoft cer, ka iegādājoties Nokia, kas ir lielākais Windows Phone ierīču ražotājs, kompānija spēs paātrināt mobilo ierīču operētājsistēmas Windows Phone izaugsmi. Microsoft vadītājs Stīvs Balmers uzskata šo par ļoti izdevīgu darījumu, no kura ieguvēji būs gan Microsoft, gan Nokia, gan kompāniju akcionāri, kā arī produktu gala lietotāji. Tajā pašā laikā Microsoft norāda, ka turpinās sadarbību ar citiem Windows Phone ierīču ražotājiem. Paredzams, ka pirkums varētu tikt noslēgts 2014. gada sākumā. Starp citu, Microsoft īpašumā nonāks ne tikai viedtālruņu, bet arī Nokia parasto mobilo tālruņu biznes.

Lai arī atkāpsies no sava līdzšinējā amata, Nokia vadītājs Stefans Elops turpinās darbu ar Nokia mobilajiem tālruņiem, pievienojoties Microsoft, līdz ko tiks pabeigtas darījuma formalitātes.

Nepārdotā Nokia daļa turpinās darbu, tiesa ne ražojot mobilos tālruņus, bet joprojām būs cieši ar tiem saistīti. Kompānija plānot turpināt Here maps karšu platformas izstrādi un grasās piedāvāt karšu un uz atrašanās vietas bāzētus risinājumus dažādām operētājsistēmām. Tāpat arī kompānija turpinās darbu pie mobilo tīklu izstrādes, paralēli meklējot jaunas papildus biznesa iespējas.

Nokia-Elop-Ballmer

Saistītās tēmas: microsoftmobilie tālruņinokiaviedtālruņi

Izsaki savu viedokli