Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Līdzīgi kā Apple, arī Microsoft ir publicējis jaunākā finanšu ceturkšņa pārskatu. Jāatzīmē, ka šis ceturksnis ir kompānijai ir īpašs, jo tieši ar šo trīs mēnešu noslēgumu sāksies uzņēmuma vadītāja Satja Nadella iecerētās reformas. Tas protams atstāj iespaidu uz šā ceturkšņa izdevumiem.

Microsoft kompānijas fiskālā gada ceturto ceturksni noslēdza ar 23,38 miljardu dolāru peļņu, savukārt tīrā peļņa sasniedza 4,6 miljardus ASV dolāru. Jāatzīmē, ka jūnijā noslēdzās arī viss kompānijas finanšu gads, kura laikā ir reģistrēti ienākumi 86,8 miljardu dolāru apmērā, bet tīrā peļņa sasniegusi 27,7 miljardus dolāru.

Ja pirms gada nepilnu miljardu ASV dolāru zaudējumus radīja Surface planšetdatoru vājie realizācijas rādītāji, tad tagad zaudējumi samazināti par gandrīz trešdaļu, turklāt lauvas tiesu no tā sastāda vienreizējie maksājumi, kas saistīti ar restrukturizāciju.

Dotajā brīdī Nokia divīzija rada Microsoft ienākumus aptuveni 2 miljardu dolāru apmērā, taču tīrā peļņa ir ar negatīvu zīmi. Microsoft gan cer, ka uzsāktās reformas ļaus līdz 2016. gada beigām samazināt Nokia radīto zaudējumus.

Jāteic, ka jau tuvākajā laikā stāsies spēkā vairākas kompānijas vadītāja ierosinātas reformas, kuru skaitā ir arī 18 tūkstošu darbinieku atlaišana. Šīs reformas, visticamāk, “iecirtīs” Microsoft budžetā, liekot papildinot zaudējumus ar vairākiem vienreizējiem izdevumiem, taču tas ļaus saglabāt labākas nākotnes perspektīvas.

Finanšu atskaite arī atklāj, ka baumu apvītā Surface Mini izstrādes process ir apturēts un izstrādājums pārdošanā nenonāks.

microsoft

Saistītās tēmas: finanšu rezultātimicrosoft

Izsaki savu viedokli