Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft Latvia sadarbībā ar ISIC valsts svētkos ir sagādājis dāvanu Latvijas studentu saimei, nodrošinot iespēju bez maksas lejuplādēt un lietot virkni vērtīgu programmu, ar kuru palīdzību radīt pašiem savas web lapas un izstrādāt daudz un dažādus citus IT risinājumus. Microsoft DreamSpark ir projekts, kas ikvienam studentam visā pasaulē neatkarīgi no izvēlētā studiju virziena vai universitātes, nodrošina iespēju par velti lejuplādēt izstrādes un dizaina rīkus, un sākot ar 18.novembri šī unikālā iespēja dota arī Latvija studentiem – reģistrējoties web lapā www.DreamSpark.com un ievadot savu ISIC kartes numuru, kas apstiprina piederību skolnieku un studentu saimei, ikviens no 62 000 ISIC kartes lietotājiem Latvijā var lejupielādēt bezmaksas profesionālos Microsoft izstrādes rīkus.

„Students ir unikāla persona, kurā virmo idejas un sapņi, kas tikai gaida piemērotu brīdi, lai izlauztos un radītu ko brīnumainu. Taču jebkura brīnuma radīšanai ir nepieciešama ne tikai vēlme, bet arī praktiskais pamats, tādēļ mēs nododam studentu rīcībā bezmaksas programmu izstrādes un dizaina rīkus un ceram, ka tas iedvesmos studentus atklāt programmatūras spēku un bezgalīgās iespējas, ko tās var sniegt,” norāda Microsoft biznesa attīstības un mārketinga vadītāja Latvijā Daiga Trumpe.

„Mērķtiecīga sadarbība ar jauniešu un studentu auditoriju ir labs ieguldījums ne tikai katra jaunieša un studenta dzīvē un karjerā, bet arī visas Latvijas nākotnē. Pašlaik mēs dzīvojam informāciju tehnoloģiju laikmetā, un arvien vairāk jauniešu vēlas savu karjeru saistīt tieši ar IT nozari, tādēļ Microsoft DreamSpark ir unikāls projekts, kas dos ikvienam ISIC kartes īpašniekam iespēju realizēt sevi un pilnveidot savas prasmes interneta tehnoloģiju nozarē,” uzskata ISIC direktore Nadežda Tarakanova.

„ Šī ir vienreizēja iespēja apgūt jaunākās tehnoloģijas, turklāt par velti lietojot to, par ko citi maksā naudu. Studentiem tā ir iespēja realizēt dažādas savas idejas, sākot ar WEB dizainu un beidzot ar oriģināliem funkcionāliem risinājumiem, kaut vai savam mobilajam telefonam. Vajag tikai uzdrīkstēties, tas nav sarežģīti – ja vien ir vēlēšanās un mazliet laika iemācīties ko jaunu, sava datora programmu klāstu var papildināt ar paša izstrādātu programmiņu. Digitālā laikmeta piedāvātās tehnoloģijas un to pielietošanas iespējas jauna, aktīva un gudra studenta rokās var pārvērsties par ļoti vērtīgu instrumentu, tādēļ es aicinu ikvienu studentu, arī tos, kuru studijas nav saistītas ar IT, apskatīties, pamēģināt un izdarīt savus secinājumus,” mudina Rīgas Tehniskās universitātes maģistratūras students Microsoft Studentu partneris Jānis Bicāns.

DreamSpark programmas ietvaros studenti var lejupielādēt tādus izstrādes un dizainera rīkus kā Visual Studio Pro (2005 un 2008), Expression Studio , XNA Game studio, Windows Server 2003 Standard, SQL Server 2005 izstrādātāja versiju, Virtual PC 2007 u.c.

Vienlaikus ar šīs programmatūras nodošanu studentu rīcībā, Microsoft aicina jauniešus izmantot tās, lai realizētu savas radošās ieceres un pierādītu savu domu lidojumu starptautiskajā ideju konkursā Imagine Cup (plašāka informācija pieejama www.imaginecup.lv). Šis ir pasaules vadošais studentu tehnoloģiju konkurss, kura galvenais mērķis – iedvesmot izmaiņām, izmantojot tehnoloģijas. Šis konkurss ik gadu pulcē vairāk nekā 200 000 studentu no vairāk nekā 100 valstīm un tajā var pieteikties ikviens jaunietis vecumā no 16 gadiem, kuru interesē IT un kuram piemīt iztēle radīt jaunus risinājumus šodienas problēmām. Konkursam ir dažādās disciplīnas, ieskaitot spēļu izstrādi un digitālo mākslu. Uzvarētāji katrā no disciplīnām var pretendēt uz 3000 līdz pat 25 000 dolāru lielām naudas balvām, kā arī apmaksātu ceļojumu uz Imagine Cup finālu Kairā, Ēģiptē. Reģistrēties konkursam var mājas lapā līdz 2009.gada 1.martam.

Tehniska informācija par studentiem pieejamajām programmām un izstrādes rīkiem

Visual Studio Pro (2005 un 2008) – izstrādes rīks, ar kuru var veidot funkcionālus risinājumus Windows, Web, mobilajām ierīcēm, kā arī uz MS Ofisu balstītus risinājumus.

Expression Studio (tajā ietilpst Expression Design, Expression Blend, Expression Web, Expression Encoder un Expression Media) – dizainera rīks kreatīvu ideju risināšanai. Dod iespēju veidot web lapas, dažādas dizainiskas darba virsmas vai elementus, kā arī apstrādāt videomateriālus vai vienkārši pārraudzīt savu mediafailu galeriju.

XNA Game Studio – piedāvā iespēju likt lietā savu fantāziju un pašam izveidot dažādas spēles, kas darbojas uz Windows, Xbox360 un Zune platformām

Windows Server 2003 Standard – ir visprogresīvākā Windows Server operētājsistēma, ar kuru iespējams apstrādāt, pievienot un vadīt lielu daudzumu darbību, nodrošināt augstas drošības infrastruktūru un palielināt tehnoloģisko efektivitāti.

SQL Server 2005 izstrādātāja versija – datubāzu platforma liela apjoma darbību veikšanai, e-komercijas lietojumiem un datu glabāšanai. Tā ir arī biznesa inteliģences platforma datu integrēšanai, analīzei un risinājumu pārskatiem.

Virtual PC 2007 – rīks, kas nodrošina iespēju izveidot vai palaist vairākas virtuālās mašīnas, katru ar savu operētājsistēmu uz viena datora. Tas nodrošina elastību lietot dažādas operētājsistēmas uz viena fiziskā datora.

Izsaki savu viedokli