Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Korporācijas Microsoft darbinieki Kormaks Herlijs un Dinei Florensiu publicējuši pētījumu, kura rezultāti apstrīd plaši izplatīto uzskatu, ka datorkrāpnieki it kā nopelnot miljonus. Raksta «A Profitless Endeavour – Phishing as a Tragedy of the Commons» («Bezpeļņas pasākums. Datorkrāpniecība – viduvējību traģēdija») autori analizē šīs interneta noziedzīgās darbības ekonomisko modeli un secina, ka datorkrāpniecība esot nepateicīga nodarbe. Viņuprāt, datorkrāpnieku aktivitātes pieaugums liecina, ka ar šādu noziedzīgo darbību nevar gūt lielus ienākumus, bet mīts par «vieglo peļņu» vēl vairāk cilvēku pamudina pievērsties datorkrāpniecībai. Pārlieka surogātpasta piesātināšana ar datorkrāpniecības vēstulēm potenciālos upurus padara gudrākus, un tie arvien retāk iekrīt slazdos.

Abi autori apšauba rezultātus, kuri tiek iegūti, periodiski veicot pētījumus un aptaujas, lai noteiktu datorkrāpniecības nodarītos zaudējumus. Viņi norāda, ka pētījumos tiek apskatīti diezgan šaura upuru loka zaudējumi.

Virkne ekspertu uzskata, ka patiesībā krāpniekiem izdodas piemānīt apmēram 0,37% interneta lietotāju. Turklāt ne jau visi viņi cieš finanšu zaudējumus (Microsoft pētnieki saka, ka mazāk par pusi), jo ir taču pasākumi, kas liedz nozagto rekvizītu izmantošanu. Nav retums arī tādi gadījumi, kad zagļi, tikuši klāt kontam, konstatē – tas ir tukšs.

Tādēļ Herlijs un Florensiu uzskata, ka ASV vienā gadā vidējie zaudējumi datorkrāpniecības dēļ nav lielāki par 61 miljonu dolāru. Šis skaitlis ir 50 reižu mazāks par datiem, kurus parasti min pētījumos.

Skaidrs, ka plašu datorkrāpniecības uzbrukumu organizētājiem ir lielākas iespējas tikt pie naudas nekā “sīkajiem gariņiem” vai naudas “mazgātājiem”. Uzskata, ka pašlaik internetā darbojas apmēram 113 000 datorkrāpniecības “speciālistu”.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli