Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vācu auto ražotājs Daimler nolēmis atteikties no Maybach markas un 2013. gadā pārtraukt šo spēkratu ražošanu. Kā vācu laikrakstiem atzinis Daimler vadītājs Dīters Ceče, tad „nebūtu prātīgi izstrādāt esošā modeļa pēcteci”. Tā vietā luksusa segmentā pastiprinātas pozīcijas solās ieņemt nākamās paaudzes Mercedes S-klase, kas tirdzniecībā nonāks jau minētajā 2013. gadā.

Tradīcijām bagātā marka, kas no 1921. līdz 1941. gadam ražoja luksusa klases spēkratus, tika atdzīvināta vien 2002. gadā. Ar to Daimler vēlējās konkurēt ar Rolls-Royce (BMW) un Bentley (Volkswagen) modeļiem, tomēr Maybach visu ražošanas laiku nespēja nostiprināt savas pozīcijas un atpalika no prognozētajiem pārdošanas rādītājiem. Pēdējos gados visā pasaulē tika pārdoti vien 200 eksemplāru gadā.

Vēsturiskās markas atdzimšana izrādījās neveiksmīga, jo Daimler vadītājs skaidro, ka viss šis pasākums rakstāms ar finansiālu mīnusa zīmi. Tomēr nojaušams, ka tāpat kā pirmā laika Maybach modeļi arī aktuālie 57(S) un 62(S) ieies vēsturē, un kļūs par pieprasītiem vēsturiskiem spēkratiem.

Saistītās tēmas: daimlermaybachmercedes

Izsaki savu viedokli