Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mercedes Šanhajas auto izstādē prezentē atjaunināto S-klasi, kas ieguvusi kosmētiskus uzlabojumus, kļuvusi ekonomiskāka un būs pieejama ar jaunu S 400 hibrīda versiju. Pamanāmākie jaunumi redzami priekšas daļā.

Spicākas formas dekoratīvais radiatora režģis, kantaināks buferis ar hroma līsti un sērijveida bi-ksenona lukturi raksturo atjaunināto priekšu. Bez tam uzmanību piesaista par papildus samaksu pieejamā diožu pakotne, kas iekļauj dienas gaitas gaismas, virziena rādītājus un elementus aizmugurējos lukturos.

Gaisa tunelī uzlabotās aerodinamikas dēļ ievērojami samazināti vēja trokšņi, kā arī patēriņš, bet par to vēlāk. Ja pirms feislifta modelim izplūdes izejas bija paslēptas zem bufera, tad tagad tās ir veiksmīgi integrētas buferī, piedodot nelielu sportisku akcentu.

Galvenais jaunums zem dzinēja pārsega ir S 400 modeļa hibrīds, kas apvieno 279 zirgspēku 3,5-litru benzīna dzinēju un elektrodzinēju, kas attīsta 20 kilovatus un kuru darbina Litija-jona akumulatori. Tādējādi kopējā jauda sasniedz 299 Zs un 385 Nm, bet vidējais patēriņš solās nepārsniegt 7,9 litrus uz 100 kilometriem, bet CO2 izmešu daudzums – 186 g/km.

Bez hibrīda dzinēju gammu veidos seši benzīna un divi dīzeļdzinēji, no kuriem bāzi veidos S 350 CDI Blue Efficency ar 235 Zs, bet jaudīgākā versija būs S 65 AMG ar 612 zirgspēkus attīstošu V12 agregātu.

Arī interjerā uzsvars likts uz gaismas spēlēm – kā papildus aprīkojums pieejams Ambiente apgaismojums, kas pēc izvēles salonu izgaismo dzintata, baltā vai ledus zilā tonī. Uzlaboti arī stūres rats un izmantoto materiālu kvalitāte.

Aprīkojumā iekļauti tādi asistenti kā adaptīvais tālās gaismas asistents, joslas noturēšanas asistents, miegainuma asistents, ātruma limita asistents un ar attāluma radaru savienots Pre-Safe bremzēšanas asistents. Uzlabotas arī informācijas sistēmas – Comand vadības sistēma pēc izvēles pieejama ar dalīto ekrānu, ņem pretī SD atmiņas kartes un aprīkota ar USB pieslēgvietu. Saņemtie dati tiek saglabāti cietajā diskā un caur balss vadību pieejami atskaņošanai.

Izsaki savu viedokli