Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Parīzes auto izstādē Mercedes-AMG iepazīstināja ar GT spēkratu, kas jau tuvāko mēnešu laikā nonāks pārdošanā, lai cīnītos par tirgus daļu ar tādiem grandiem kā Porsche, Jaguar un Aston Martin.

Saprotams, ka eksperti piestrādājuši pie auto korpusa apgādājot to ar viegliem un izturīgiem materiāliem. Visai savāds šķiet ražotāja lēmums apgādāt spēkratu ar dzelzs nevis alumīnija motora pārsegu. Tas esot darīts, lai samazinātu auto svaru. Tiek skaidrots, ka šajā gadījumā alumīnija pārsegs būtu jāveido krietni biezāks, kā rezultātā vieglā materiāla galvenā īpašība tiktu zaudēta. Neraugoties uz to, aptuveni 90 procenti no GT korpusa ir veidoti no alumīnija, savukārt priekšējā ass ir izgatavota no magnija.

Mercedes-AMG GT (C 190) 2014

Auto kopējais svars ir 1540 kilogrami, taču pats korpuss sver tikai 231 kilogramu.

Neraugoties uz agresīvo izskatu, zem Mercedes-AMG GT korpusa slēpjas vairāki saprātīgi un gudri lēmumi. Piemēram, tā vietā, lai spēkratu apgādātu ar nu jau tradicionālo 6,3 litru V8 atmosfērisko dzinēju, auto saņems jaunu četru litru V8 biturbo agregātu, kas solās būt par 32 procentiem ekonomiskāks.

Vienlaikus Mercedes pārstāvji mierina, ka turbīnu izmantošana jaunajā modelī nemazinās auto jaudu un spēju nekavējoties reaģēt uz katru vadītāja pavēli.

Mercedes-AMG GT (C 190) 2014

Dzinējs būs pieejams divās versijās, nodrošinot 456 vai 503 zirgspēkus. Tā rezultātā auto zirgspēku-svara attiecība sasniegs visai cienījamus 326 zirgspēkus uz tonnu.

Mercedes-AMG GT modelis ir viens no kompānijas mēģinājumiem atkarot to tirgus segmentu, ko, izsakoties ar Mercedes pētījumu un attīstības daļas vadītāja Tomasa Vēbera vārdiem, ir okupējuši respektabli konkurenti. Tāpat šis modelis būs viens no pamatiem, lai kompānija sasniegtu savu mērķi – nākamgad realizēt aptuveni 40 tūkstošus Mercedes-AMG spēkratu. Pašlaik šis skaitlis ir par desmit tūkstošiem vienību mazāks.

Mercedes-AMG GT (C 190) 2014

Saistītās tēmas: mercedes amg

Izsaki savu viedokli