Aktuāls

Šobrīd Latvijā oficiāli pieejami divi Windows Phone 8 darbināti viedtālruņi. Tie abi ietilpst HTC arsenālā, pirmo, jaudīgāko un lielāko no tiem pirms kāda laika apskatījām, šodien pienācis laiks pastāstīt par tā mazāko, lētāko, taču, noteikti ne sliktāko partneri – HTC 8S.

IMG_4574

HTC 8S tiek piegādāts iepakots glītā, apkārtējai videi draudzīga materiāla kastē. Komplektācijā ar telefonu ietilpst parastas mikrofonaustiņas, datu/lādēšanas kabelis, kā arī pats lādētājs.

Viedtālrunis nav aprīkots ar lietotāja nomaināmu akumulatoru, vienīgā noņemamā detaļa ir aizmugurējā vāciņa apakšējā daļa. Tajā iestrādāta antena, savukārt zem pārsega atrodas microSIM un microSD atmiņas karšu pieslēgvieta. Atmiņas karte lieti noderēs, jo lai arī viedtālrunim ir 4 gigabaitu iebūvētā atmiņa, lietotājam reāli pieejams aptuveni 1 gigabaits un tas noteikti būs nepieciešams aplikācijām – šī ierīce neatbalsta to instalēšanu atmiņas kartē.

IMG_4578

Runājot par atmiņas kartēm – uzreiz jāpiemin nepatīkams sīkums. Mēģinot no tās sākt atskaņot mūziku, tālrunis uz brīdi uzkarās, pēc dažām sekundēm viss atkal darbojas un mūzika sāk skanēt. Ierīce pārbaudīta tikai ar vienu atmiņas karti, taču ņemot vērā, ka citos viedtālruņos tā darbojās bez problēmām, vainu nākas novelt uz HTC lolojumu. Ja mūzika saglabāta iebūvētajā atmiņā, tad viss darbojas nevainojami.

IMG_4572

HTC šo ierīci aprīkojuši ar glītu, kvalitatīvu un rokā ļoti patīkamu korpusu. Tā aizmugurējai daļai ir viegli matēti gumijots pārklājums, kas viedtālruni padara mazāk slidenu. Mūsu testiem HTC 8S tika piegādāts zilā krāsā, taču ierīce pieejama arī melnā/baltā, pelēkā/laima un sarkanā krāsā.

Četru collu 480 x 800 pikseļu displejs nodrošina patīkamas kvalitātes attēlu, tomēr, tā kā šī ir budžeta klases ierīce, tad tomēr ir jūtama atšķirība starp šo un dārgākos viedtālruņos atrodamo. Jāatzīmē, ka attēlotā informācija ērti saskatāma ar spilgtā saules gaismā. Displeja izmērs, apvienojumā ar lielisko korpusu un ērto kā fizisko, tā arī skārienjutīgo taustiņu izkārtojumu, padara šo ierīci ļoti parocīgu lietošanai, turot to vienā rokā.

IMG_4575

Nedaudz gan gribās aizrādīt par HTC tendenci, displeja bloķēšanas taustiņu iegremdēt ierīces korpusā, tieši tik daudz, lai nesajustu tā nospiešanas klikšķi. Man tas pirmās pāris dienas šķita neērti, taču pieradu.

HTC 8S var lepoties ar fizisku divu soļu kameras taustiņu, kurš novietots labā sāna apakšējā daļā. Kameru iespējams startēt arī no slēgekrāna, ilgāk paturot taustiņu, par pārsteigumu kameras aplikācija savu darbību uzsāk pat ļoti ātri. Kā jau tas varētu būt gaidāms, tad uzņemot attēlu kvalitāte nav ne tuvu tik laba kā varētu vēlēties, taču prasīt ko vairāk no budžeta klases tālruņa, arī būtu nepieklājīgi. Attēlu maksimālā izšķirtspēja ir 5 megapikseļi, savukārt video – HD jeb 1280 x 720 pikseļi.

IMG_4577

Windows Phone 8 operētājsistēmu darbina Qualcomm Snapdragon S4 divu kodolu viena gigaherca procesors apvienojumā ar Adreno 305 grafisko sistēmu un 512 megabaitu operatīvo atmiņu. Vairāk nekā nedēļas ilgumā, kamēr testēju šo viedtālruni, vienīgās aizture bija jau iepriekš minētā – mūzikas atskaņošanas uzsākšana no microSD atmiņas kartes. Visus pārējos pārbaudījumus ierīce un Windows Phone 8 operētājsistēma izturēja godam – nekādu kaitinošu aizturu. Šis ir lielākais Windows Phone pluss – pat budžeta klases ierīces nodrošina teicamu ātrdarbību.

IMG_4573

Pāris attēli, kas uzņemti ar HTC 8S:

WP_20130110_003

WP_20130114_003

WP_20130112_002

Jaunākā Microsoft viedtālruņiem paredzētā operētājsistēma ir atstājusi par sevi ļoti labu iespaidu, plašāk par tās iespējām varat izlasīt HTC 8X ierīces apskatā. Tāpat arī šodien apskatītais HTC produkts noteikti ir rekomendējams tiem, kas vēlas izmēģināts budžeta klases ierīci no citas pasaules. Mūsuprāt, ierīce apmierinās kā pieredzējuši viedtālruņu lietotāju, tā arī jauniņos tehnoloģiju pasaulē. Cena gan nav tik zema kā budžeta klases Android ierīcēm, tomēr, tehniskie parametri, korpusa kvalitāte kā arī kopējā ātrdarbība ir tai pilnībā atbilstoša. HTC 8S tavās rokās nonāks par aptuveni 200 latiem.

Saistītās tēmas: htcviedtālruņi

Izsaki savu viedokli