Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau ziņojām, ka viens no pasaulē lielākajiem failu glabāšanas pakalpojumu sniedzējiem – Megaupload ticis slēgts, pateicoties ASV varas iestādēm. Atšķirībā no Filesonic, Megaupload failiem piekļūt vairs nevarēja neviens – pat ne failu īpašnieki.

Protams, visi Megaupload pakalpojumu izmantotāji bija sašutuši, jo neviens vien pazaudēja ļoti svarīgus failus, taču jau šonedēļ faili varētu pazust uz neatgriešanos. Fakts ir tāds, ka Megaupload uz saviem serveriem neko neglabāja – šim mērķim gigants izmantoja Carpathia Hosting un Cogent Communications failu glabāšanas pakalpojumus, protams, par attiecīgu samaksu. Tā kā Megaupload īpašnieks, kopā ar citiem pārstāvjiem, ticis arestēts un Megaupload konts iesaldēts, kompānija vairs nevar samaksāt regulāro maksājumu abām failu glabāšanas kompānijām, kuras nu jau šonedēļ draud visus failus izdzēst.

Megaupload pārstāvji komentē, ka dati ir svarīgi arī viņiem, jo savādāk kompānija sevi nevarēs aizstāvēt tiesas prāvā, pierādot, ka ar autortiesībām aizsargāti faili tur neglabājās, kas gan šķiet apšaubāmi. Skatoties no otras puses, failu izdzēšana kompānijai nāktu tikai par labu, jo rezultātā vienkārši nebūtu iespējams pierādīt, ka Megaupload glabāja zagtus failus.

Ja ASV varas iestādes ar abiem failu glabātājiem neveiks kādu vienošanos, jau šonedēļ visi, vai vismaz daļa, no serveros atrodamajiem failiem tiks dzēsti.

Saistītās tēmas: failiizdzēstmegaupload

Izsaki savu viedokli