Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mobilajām ierīcēm paredzēto mikroshēmu izstrādātājs MediaTek izstrādājis jaunu procesoru, kas nodrošinās vēl plašākas iespējas budžeta un vidējās klases ierīcēm par vēl pieejamāku cenu.

MT5495 procesors var lepoties ar astoņiem kodoliem, turklāt, kā norāda izstrādātāji, tas spēj darboties ļoti efektīvi, ietaupot enerģijas resursus.

Interesanti, ka procesors apgādāts ar četriem jaunajiem ARM Cortex- 17 kodoliem un četriem Cortex-A7 kodoliem. Tas ļauj variēt izmantojamo kodolu skaitu, atkarība no nepieciešamās jaudas.

Piemēram, brīdī, kad viedtālrunis atradīsies kabatā un tiks nodarbināts ar kādu vienkāršu uzdevumu, piemēram, mūzikas atskaņošanu, tas izmantos tikai vienu kodolu, kamēr krietni ievērojamāki resursi tiks izmantoti brīžos, kad darba uzdevums būs nopietnāks, piemēram, HD video satura atskaņošana vai prasīgu spēlīšu dzenāšana.

MediaTek norāda, ka minētais procesors būs atrodams ierīces, kas iekļaujas cenu kategorijā no 99 līdz 199 ASV dolāriem. Tiesa, neizprotamā kārtā šāda cena tiek minēta ar piebildi, ka tas attiecas uz subsidētām ierīcēm, ļaujot saprast, ka patiesība izstrādājumu varēs sastapt nedaudz dārgākās ierīcēs.

Saprotams, ka īsto skaidrību viesīs minētā procesora pirmie ātrdarbības rezultāti, kas tad noteiks, cik labi Mediatek izstrādājums varēs cīnīties ar Samsung un Qualcomm veikumiem.

mediatek mt6595

Saistītās tēmas: mediatek

Izsaki savu viedokli