Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēc sadarbības pārtraukšanas ar Mercedes-Benz sporta auto kompānija McLaren tagad varēs pievērsties pašu modeļu izstrādei, lai konkurētu ar sporta auto būves grandiem Ferrari, Lamborghini un Porsche.

Pēc vairākiem ziņu avotiem McLaren izstrādās trīs jaunus modeļus, kas sniegsies no moderna F1 pietuvināta super sporta auto līdz 60’000 latu maksājošam Porsche 911 konkurentam. Lētais modelis, protams, nebūs aprīkots ar jaunākajiem pirmās formulas tehniskajiem risinājumiem, tomēr tas solās būt līdzvērtīgs konkurents 911 leģendai. Dzinējs visdrošāk tiks aizlienēts no Mercedes, tomēr McLaren neizslēdz arī domu agregātu izstrādāt pašu spēkiem.

Modeļu gammas flagmanis, kam šobrīd dots nosaukums P11, tiks aprīkots ar 600 zirgspēkus attīstošu 6,2-litru V8 benzīna dzinēju un maksās 150’000-200’000 latus. Starp ieejas modeli un flagmani atradīsies vēl viens līdz šim vārdā nenosaukts modelis. Atliek vien gaidīt, ko vizuāli Frenks Stefensons – Fiat 500 un Mini radītājs – un tehniski pieredzes bagātā McLaren komanda spēs mums piedāvāt. Kā pirmais – 2010. gadā – gaidāms P11.

Izsaki savu viedokli