Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Lai arī Latvijā ir vietas, kur labāk savu kāju tumšā diennakts laikā nespert, pierādīts, ka mūsu interneta vide ir salīdzinoši patīkama. McAfee nolēmuši izpētīt pasaules interneta drošumu, izlaižot „ceļvedi”, kurā norādītas pasaules drošākās un nedrošākās interneta vietas; kompānija izpētījusi vairāk kā 265 pirmā līmeņa domēnus (sākot ar Japānas .jp vai Somijas .fi, un beidzot ar .com vai .org), kā rezultātā noteikts cik droši ir sērfot konkrētās valsts interneta telpā.

Testēšanas metode uzskatāma par salīdzinoši vienkāršu – speciāla programmatūra ceļoja virtuālajā pasaulē un piefiksēja katru gadījumu, kad tai kāds atļāvās „pasviest” uzlecošo logu (labākajā gadījumā) vai spiegu programmatūru (sliktākajā). No tā tad arī veidojies reitings.

Interesanti, ka vienas no drošākajām ir mūsu attālāko skandināvu kaimiņu interneta vietnes – Somijai riskanto lapu skaits novērtēts ar 0,1%, Norvēģijai 0,16%, bet Zviedrijai – 0,21%. Neviļus minējām „attālāko skandināvu kaimiņu”, jo šis nu ir brīdis, kad latvieši var pasmaidīt (nekādu zemtekstu vai ironijas) – mūsu tehnoloģiski attīstītākajiem brāļiem igauņiem riskantas esot 2,3% no visām lapām, savukārt latviešiem – tikai 0,7%, kas valsti ierindo salīdzinoši drošākā grupā. Kā visnedrošākā valsts Eiropas reģionā tiek minēta Rumānija, kur risks „uzrauties” uz kā nelaba ir 5,6% mājas lapu. Interesentiem var piebilst, ka pat Krievijā šis risks ir mazāks – 4,5%.

Sīkāku informāciju par šo pētījumu var iegūt Site Advisor mājas lapā.

Ziņas avots: DailyTech

Izsaki savu viedokli