Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tūninga kompānija izgatavojusi pagaidām jaudīgāko jaunā BMW M3 versiju, kas attīsta 750 zirgspēkus un spēj sacensties ar vairākas reizes dārgākiem super sporta automobiļiem. Manhart MH3 V8 RS Clubsport jaudas un masas attiecība ir 2,12 kg/Zs, kas ir labāka nekā tikko iznākušajam Lamborghini Aventador.

Speciālais M3 atbrīvojies no sava standarta V8 atmosfēriskā dzinēja, tā vietā iegūstot 4,4 litru Biturbo V8 agregātu, kuru BMW izmanto savos X5 M un X6 M modeļos. Tomēr Manhart nav apmierinājies ar standarta jaudu, tādēļ tā no 555 Zs palielināta līdz 750 zirgspēkiem. Tas panākts, modificējot turbīnas, uzstādot izturīgākus virzuļus un klaņus, kā arī lielākus gaisa, ūdens un eļļas dzesētājus. Griezes moments palielināts līdz 910 Nm, tādēļ standarta sešu pakāpju manuālās pārnesumkārbas vietā uzstādīts X6 M sešu pakāpju sporta automāts.

Tādējādi Manhart MH3 V8 RS Clubsport no vietas līdz simtam paātrināsies 3,2 sekundēs, savukārt maksimālais ātrums solās būt virs 350 km/h. Lai no šāda ātruma spēkrats pienācīgi apstātos, uzlabota bremžu sistēma, kas tagad aprīkota ar 396 milimetru bremžu diskiem un sešu cilindru suportiem priekšā, un 380 mm diskiem un četru cilindru suportiem aizmugurē. Labākai vadāmībai Manhart uzstādījis regulējamu balstiekārtu un 20 collu vieglmetāla diskus.

Jaudas pieaugumu un skaistāku skaņu dod no titāna izgatavotā izplūdes sistēma, kas apveltīta ar četrām 80 milimetru izejām. Par agresīvāku vizuālo veidolu gādā oglekļa šķiedras dzinēja un bagāžas nodalījuma pārsegi, plats aerodinamiskais virsbūves komplekts un iespaidīgs oglekļa šķiedras antispārns.

Tāpat kā ārpusē arī salonā visplašāk izmantotais materiāls ir oglekļa šķiedra, kas sastopama gan sēdekļos, gan apdarē. To visu papildina alkantara, speciāla stūre ar apgaismotām pārslēgšanās svirām un drošības karkasu. Vidus konsolē integrēts papildus ekrāns, kas attēlo tādas lietas kā turbo spiedienu, paātrinājuma rādītājus un uzstādīto maksimālo ātrumu.

Saistītās tēmas: bmwBMW M3manhartmanhart mh3manhart mh3 v8 rs clubsport

Izsaki savu viedokli