Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

HP tehnoloģiju jauda palīdzējusi DreamWorks radīt 3D animācijas filmu “Madagascar 3: Europe’s Most Wanted” jeb „Madagaskara 3”. Šī ir pirmā reize, kad „Madagaskara” veidota 3D versijā. Filmas pirmā daļa iznāca 2005. gadā, un kopā ar 2008. gadā iznākušo turpinājumu tās ieņēmumi ir jau 1,1 miljardi dolāru.

Interesanti fakti par “Madagaskara 3”:

  • Filmas izveidē izmantoti vairāk nekā 120 000 atsevišķi datorģenerēti kadri.
  • Majestātiskā cirka aina satur vislielāko, visdetalizētāko pūļa skatu visā DreamWorks vēsturē – vairāk nekā 5000 atsevišķu personāžu. Ainā ir arī dažādi efekti – migla, dzirksteles, uguns un lietus, turklāt tās radīšana prasīja 1,6 miljonus renderēšanas datorstundu.
  • Retrospekcijas aina satur iespaidīgus uguns efektus un ļoti detalizētus pūļa tuvplāna uzņēmumus, kas prasīja 2,8 miljonus renderēšanas datorstundu.
  • Manhetenas siluetā sākotnēji nebija jaunā Pasaules tirdzniecības centra. DreamWorks darbinieks, kurš dzīvo Ņujorkā un nesen bija redzējis vēl nepabeigto celtni, lūdza to iekļaut, lai parādītu apbrīnojamo arhitektūru.
  • Džī skropstas veidotas no 96 vienībām, kas ir animētas.
  • Aleksam ir vairāk nekā 2000 individuālu vadības iespēju, kas ļauj animatoriem to novietot jebkurā pozā.
  • Katram masu skatu personāžam tika izveidoti trīs iespējamie ķermeņi, sešas iespējamās galvas un liels skaits apģērba iespēju, kas kopā veidoja 19 miljonus iespējamo unikālo personas kombināciju. Salīdzinājumam – Ņujorkas apgabala apdzīvotība tikai šogad sasniegusi 19 miljonu iedzīvotāju robežu.
  • Monako ir 2393 ēkas, kas kombinētas no 42 dažādiem modeļiem, no kurām vairumam bija vēl 3 variācijas. Starp daudzām ēkām izkaisīti arī citi modeļi (krēsli, krūmāji, puķupodi un citas konstrukcijas)/

Filmas radīšanai DreamWorks izmantoja HP Apvienotās infrastruktūras, HP Z darbstacijas, HP tīklu un serveru risinājumus, kā arī digitālās renderēšanas līdzekļus, lai radītu jaunu efektu līmeni animācijas filmā visā ražošanas ciklā – no ikdienas uzdevumiem līdz visdetalizētāko animācijas ainu izstrādei un lielu datu masīvu renderēšanai.

“Madagaskara 3” veidošanā izmantotās HP tehnoloģijas:  

Izsaki savu viedokli