Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) ir noslēdzis līgumu par saknes sertifikāta izplatīšanu kopā ar citiem Microsoft programmatūras atjauninājumiem, iekļaujot to Microsoft uzticamo saknes sertifikātu sarakstā, tādējādi būtiski uzlabojot pakalpojumu lietotāju ērtību un paša e-paraksta lietošanu. Turpmāk, lietojot Microsoft izstrādāto Windows un Internet Explorer programmu, klientiem nevajadzēs uz datora atsevišķi instalēt LVRTC saknes sertifikātu. Saknes sertifikāts uz Microsoft produktiem tiks lejupielādēts un uzstādīts automātiski pie nākamajiem Microsoft produktu jauninājumiem.

Internet Explorer lietotājam, ieejot mājas lapā, kas aizsargāta ar LVRTC izdotu sertifikātu, turpmāk vairs neparādīsies paziņojums, ka mājas lapa nav droša.

Šobrīd LVRTC turpina darbu, lai arī interneta pārlūkprogrammas Mozilla Firefox uzticamo saknes sertifikātu sarakstā būtu iekļauts LVRTC saknes sertifikāts. Tas Mozilla lietotājiem dotu tādas pašas priekšrocības kā Internet Explorer lietotājiem.

Saknes sertifikāts ir galvenais sertifikāts, kurš identificē pakalpojuma sniedzēju (šajā gadījumā LVRTC) un ir papildu apliecinājums tam, ka sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs ir uzticams un atbilst augstākajiem drošības kritērijiem.

Lai veicinātu e-paraksta kartes popularitāti un būtiski paplašinātu tās pieejamību, LVRTC ir panācis, lai šo karti varētu sekmīgi lietot arī Macintosh datoru īpašnieki (platforma MacOS X 10.5.8, izmantojot EUSO izstrādāto SignAnywhere Free).

Ir izstrādāts arī īpašs ceļvedis Macintosh datoru lietotājiem programmatūras instalēšanai, kas pieejams e-me mājaslapā sadaļā ‘’Datora sagatavošana darbam’’.

Par uzticamu sertifikācijas pakalpojumu sniedzēju LVRTC kļuva šā gada 1. jūnijā, pārņemot visas sertifikācijas pakalpojumu saistības no VAS Latvijas Pasts.

Izsaki savu viedokli