Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Romanel-sur-Morges, Šveice, 2008. g. 25. novembrī – Šajā Ziemassvētku sezonā mēs televīziju vidēji katru dienu skatīsimies 3,5 stundas. Ziemassvētki ir saistīti ar ģimeni un jautrību, vismaz teorētiski, taču mēs visi zinām, kāda cīņa var veidoties ap televīzijas pulti. Bērni atsakās skatīties ziņas, vectētiņš nezina, kā ierakstīt futbola spēli, savukārt tētis turas pie pults ar visu spēku un vēlas, kaut viņš varētu piespiest podziņu, kura liktu sievasmātei aizvērties. Tā nav idile, vai ne tā? Bet neraizējies, Tu tāds neesi viens. Logitech pasūtītā pētījumā konstatēts, ka aptuveni 91 procents Eiropas iedzīvotāju kādreiz ir strīdējies vai pat fiziskā nozīmē cīnījies par televīzijas pulti. Logitech pētījumu veica firma Lightspeed Research, un 63 procenti respondentu Eiropā teica, ka pults izmantošana viņu mājvietā ir demokrātisks process. Katram ģimenes loceklim ir teikšana par to, ko skatīties, un katrs ģimenes loceklis var izmantot arī pulti. Tomēr demokrātija, tāpat kā jebkura sistēma, nav perfekta. 72 procenti aptaujāto kādreiz ir strīdējušies par pulti, 12 procenti to ir metuši otra cilvēka virzienā, un septiņi procenti ir pat fiziski sakāvušies par pults kontrolēšanu.

Varētu pat teikt, ka Eiropas iedzīvotāju starpā demokrātiskie ideāli ir tālāk no patiesības, nekā mēs varētu domāt. 44 procenti iedzīvotāju teica, ka savās mājās tieši vīrietis ir tas, kurš lielākoties kontrolē pults lietošanu (un šo respondentu starpā pat 59 procenti bija vīrieši!). Tas apliecina, ka cilvēki savās mājās izmanto arī citas, mazāk demokrātiskas metodes pults kontrolēšanā. 12 procenti iedzīvotāju atzina, ka šajā jautājumā valda diktatūra, tikai viens cilvēks mājās nolemj, ko skatīties, un tas ir cilvēks, kurš monopolizē arī pulti. 9 procenti iedzīvotāju apgalvoja, ka mājās šajā jautājumā ir moderna monarhija, kurā viena persona pieņem lēmumus, bet cita kontrolē pulti. Savukārt 15 procentos mājsaimniecību pults jautājumā valda anarhija – pulti izmanto tas, kurš pirmais to paņem rokā.

Strīdi par pulti nereti saistās ar strīdiem par to, kurš kontrolē pulti un ko klātesošie vēlas skatīties, taču Logitech ir noskaidrojis, ka problēmas saistās arī ar pulšu sarežģītību. 49 procentos mājsaimniecību ir piecas vai vairāk pultis, 87 procentos ir trīs vai četras. 39 procentiem iedzīvotāju citiem ģimenes locekļiem bijis jāpaskaidro, kā pultis ir izmantojamas.

„Mūsu firma ir viena no vadošajām universālo pulšu ražotājām, un tas nozīmē, ka ar vienu pieskārienu klients var darīt visu nepieciešamo savas mājas izklaides sistēmā. Mēs labāk vēlamies saprast, kā patērētāji savās mājās izmanto pultis, vēlamies zināt, kas viņus šajā lietā neapmierina” – tā Logitech patērētāju elektronikas vienības viceprezidents Eiropā, Gregors Bīlers (Gregor Bieler). „Mūsu Harmony universālo pulšu sērija piedāvā vienu no daudziem risinājumiem, kurus cilvēki meklē, lai svētku laikā mājās viss būtu harmoniski. Ja Tu proti kontrolēt savu mājas elektroniku, tad Tev dzīvē ir par vienu iemeslu uztraukumam mazāk.”

Logitech pētījumā atklātas arī stratēģijas, kādas ļaudis izmanto, lai samazinātu nepatikšanas ar pulti. Lai arī 40 procenti respondentu teica, ka pults kontrolēšanas politika ir viņu dzīves sastāvdaļa un viņi pret to necīnās, 30 procenti aptaujāto teica, ka ģimenes locekļi izklaidējas dažādās telpās. Tas nu gan ir skumjš veids, kā pavadīt mierīgus Ziemassvētkus. 10 procenti iedzīvotāju pulti dala atbilstoši rindas kārtībai. Savukārt 14 procentiem ir universāla pults, kura aizvieto visas iepriekšējās pultis un patiešām arī darbojas.

Logitech Harmony sērijas universālās un viedās pultis lietotājam ļauj piespiest vienu vienīgu podziņu, lai kontrolētu visas tās ierīces, kuras nodrošina televīzijas skatīšanos, mūzikas klausīšanos, spēles spēlēšanu, vai arī filmas baudīšanu. Jaunākā Harmony pults – Logitech® Harmony® One modernā universālā pults – piedāvā to pašu pieskāriena kontroli, kā citas Logitech Harmony pultis, taču tagad mājas elektronikas kontrolēšana ir vēl daudzreiz vienkāršāka, jo pultij ir krāsains skārienjutīgs ekrāns, pavisam loģisks taustiņu izkārtojams, kā arī lieliski ērts un lietotājiem draudzīgs dizains.

Harmony One pults cena Latvijā ir Ls 140.

Izsaki savu viedokli