Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šodien no plkst. 9:45 līdz 10:30 EK pārstāvniecībā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā) notiek Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieces un Digitālās programmas Eiropai komisāres Nellijas Krūsas (Neelie Kroes) tikšanās ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidenti Signi Bāliņu. Sarunā piedalās arī LIKTA viceprezidente Māra Jākobsone, LIKTA valdes loceklis Juris Gulbis, kā arī EK CNECT ģenerāldirektorāta pārstāvis Pīrss O’Donahjū (Pearse O’Donohue).

“Ar Digitālās Programmas Eiropai komisāres atbalstu un palīdzību mēs, Latvija, varam uzsākt darbus, ko paveiktu tuvākajos divos gados, īpaši mūsu ES prezidentūras laikā, īstenojot lietas, kas ir svarīgas gan visai ES, gan arī mums pašiem – valsts starptautiskajai reputācijai, tehnoloģiskajai attīstībai, mūsu ekonomikas kopējai izaugsmei,” šīs sarunas nepieciešamību skaidro LIKTA prezidente. “Asociācija ir ieinteresēta ES digitālā vienotā tirgus izveidē, jo tas rada papildu eksporta iespējas Latvijas ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem un jaunām inovācijām. Taču vienlaikus LIKTA iestājas par to, lai šis process ietu rokrokā ar tirgus deregulāciju, nevis radītu jaunu ierobežojumu slogu. Pārmērīga telekomunikāciju tirgus regulācija gan ES, gan dalībvalstu līmeņos jūtami bremzē tehnoloģiju modernizāciju.”

Sarunas laikā tiek pārrunāta iespēja 2015.gada jūnijā, Latvijas ES prezidentūras ietvaros, organizēt Rīgā “Digital Agenda Assembly” jeb Digitālās programmas asambleju. Tas ir ikgadējais nozīmīgākais Digitālās programmas Eiropai pasākums. Tāpat tiek apspriesti EK priekšlikumi Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes regulai, kas nosaka pasākumus Eiropas elektronisko sakaru vienotā tirgus izveidei. Asociācija N. Krūsu informēs par Latvijas aktivitātēm, atbildot uz Eiropas iniciatīvu “The Grand Coalition for digital jobs creation” jeb “Lielā koalīcija digitālā darba vietu radīšanai”. LIKTA prezidente uzaicinās EK vicepriekšsēdētāju piedalīties un teikt galveno uzrunu LIKTA gadskārtējā konferencē 5.decembrī.

Izsaki savu viedokli