Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau devīto gadu Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar „Mārketinga Projektu aģentūra Fortius” rīko „Bērnu ralliju KURZEME”, lai ieinteresētu bērnus, jauniešus un viņu vecākus par drošu dalību ceļu satiksmē.

Piecu sacensību „Bērnu rallijs KURZEME 2012” maratons sākās pagājušajā nedēļā – Talsos un Kuldīgā. Savukārt šīs nedēļas nogalē notiks nākamie posmi – sestdien, 11.augustā, pulksten 12:00, Liepājā, pie tirdzniecības centra „Rietumu centrs” (Jaunā ostmala 3/5) un svētdien, 12.augustā, pulksten 12:00, Ventspilī, Piedzīvojumu parkā. Pieteikšanās sacensībām gan Liepājā, gan Ventspilī notiek sacensību norises vietā un dienā no pulksten 11:30. Uzvarētāju paziņošana un apbalvošana notiks uzreiz pēc sacensībām.

Izvērtējot, ka iepriekšējos gados bērniem līdzi nāca arī vecāki, vecvecāki, vecākie brāļi un māsas, tad šogad pasākumu esam gatavojuši ģimenei, kur, veidojot komandu, piedalīties varēs visa ģimene, bet joprojām atstājot iespēju dalībniekiem startēt arī individuāli. Atšķirīgas grūtības pakāpes uzdevumi tiks veidoti individuālajiem dalībniekiem, kas kā līdz šim varēs startēt trīs vecuma grupās (līdz 7 gadiem (A), 8 – 10 gadi (B) un 11 – 14 gadi (C)), izbraucot velosipēda veiklības trasi un atbildot uz jautājumiem par ceļu satiksmi, drošību un pirmās palīdzības sniegšanu.

Šī gada jaunums – ģimenes varēs veidot pilno grupu (2 pieaugušie un 2 bērni vecumā līdz 14 gadi) vai jaukto grupu (1 pieaugušais un 1 bērns vecumā līdz 14 gadiem), veicot šķēršļu joslu ar velokartu, izbraucot velosipēda veiklības trasi un atbildot uz jautājumiem par ceļu satiksmi un drošību, pirmās palīdzības sniegšanu, autoralliju. Ir noteikts maksimālais dalībnieku skaits katrai grupai – desmit pilnās grupas, desmit jauktās grupas un 40 individuālie dalībnieki. Ja kādā no grupām nav pieteicies maksimālais dalībnieku skaits, tad citās grupās var pieteikties papildus dalībnieki, bet katru sacensību kopējais maksimālais visu dalībnieku skaits ir 100. Dalība sacensībās ir bez maksas.

Inventāru nodrošina pasākuma organizators, bet, ja savs velosipēds ir mīļāks, tad droši var startēt ar to, ja vien tas ir atbilstoši aprīkots. Arī savu ķiveri var droši likt galvā.

Atšķirībā no autorallija, kad ātrumposms jāveic pēc iespējas ātrāk, „Bērnu rallijā” svarīgākais ir precizitāte. Jo vairāk šķēršļu tiks pareizi apbraukti, jo vairāk punktu katrs sacensību dalībnieks saņems. Kā zināms, liela daļa ceļu satiksmes negadījumu notiek tieši pārāk liela ātruma dēļ, tāpēc sacensību mērķis ir topošajiem autovadītājiem izprast drošas un kulturālas braukšanas priekšnosacījumus. Uzvarētājs būs tas, kuram visvairāk punkti.

„Bērnu ralliju Kurzeme 2012” organizē CSDD sadarbībā ar „Mārketinga Projektu aģentūru Fortius”. Sacensības apdrošina apdrošināšanas akciju sabiedrība „Gjensidige”. Pasākumu atbalsta Ventspils pilsētas dome un „Rallijs Kurzeme 2012”; informē – www.1188.lv, „Kurzemes Vārds”, „Kurzemes Radio”, „Rietumu radio”, „Talsu Vēstis”, „Saldus Zeme” un „Kurzemnieks”.

Balvas saņems visi dalībnieki, bet labākie saņems ātruma festivāla „Rallijs Kurzeme 2012” ieejas kartes un citas vērtīgas dāvanas. Sīkāka informācija un Nolikums: http://www.1188.lv/izklaide/3734139/bernu-rallijs-kurzeme-2012.

Noslēguma sacensības notiks sestdien, 18.augustā, pulksten 12:00,  Saldū, Kalnsētas parka estrādē.

Detalizētāka informācija pie Jāņa Jaunzemja, tālrunis: 63480572, 22385780 vai e-pasts: bernurallijs@inbox.lv.

Saistītās tēmas: Drošība

Izsaki savu viedokli