Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lielbritānijas elektronisko lietu ministrs Toms Vatsons šonedēļ prezentēja britu valdības rīcības plānu, kura mērķis ir veicināt atvērtā koda programmatūras izmantošanu. Valdības plāns paredz, ka valsts sektoram iespēju robežās jāizmanto atvērtie standarti, lai izvairītos no nesaraujamas piesaistes viena ražotāja produktiem. Atvērtā koda programmas balstās uz atvērtiem standartiem, un šo programmu licences ļauj lietot tās bez papildus maksas. Turpmāk gadījumos, kad Lielbritānijas valsts iepirkumos atvērtā un slēgtā koda risinājumu izmaksas būs līdzīgas, priekšroka būs jādod atvērtā koda risinājumam. Dati no avota atvērtā koda industrijā liecina, ka pāreja uz atvērtajiem standartiem Lielbritānijā ik gadu ļaus ietaupīt 600
miljonus mārciņu (478 miljonus latu).

Valdības plāns paredz programmatūras un citu IT risinājumu atkārtotu izmantošanu, piemēram, publiskojot to kodu, lai izvairītos no tā, ka viens un tas pats valdības pasūtītais un nodokļu maksātāju apmaksātais risinājums tiek vairākkārt pārdots dažādām valdības iestādēm.

“Sun Microsystems” atvērto risinājumu nodaļas viceprezidents Simons Filips un atvērto risinājumu piegādes un atbalsta uzņēmuma “Ingres” Eiropas nodaļas viceprezidents Stīvs Šains atzinīgi izteicās par šo Lielbritānijas valdības soli. Šains piebilda, ka cīņa vēl nebūt nav galā, jo slēgto risinājumu piegādātāji noteikti samazinās cenas, lai īstermiņā izskatītos izdevīgāki par atvērtā koda piegādātājiem, vai pielietos citas metodes savu tirgus pozīciju aizsargāšanai.

Taču patiesais atvērtā koda ieguvums nākot no lietotājiem sniegtajās elastības un izvēles iespējām. “Pāreja uz atvērto kodu jau šobrīd vērojama daudzās Lielbritānijas mājās, daudzi lieto Firefox un OpenOffice.org. Atvērtais kods kļūst pieņemams un tiek sagaidīts.”

Izsaki savu viedokli