Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lielbritānijas valdība izlēmusi “pavērt ceļu” autonomās vadības spēkratiem, lai trīs pilsētās būtu iespējams izmēģināt šos transportlīdzekļus satiksmē. Lai to izdarītu, Lielbritānijas institūcijas sola ne tikai pielāgot atbilstošos likumus, bet arī piešķirt finansējumu 10 miljonu britu mārciņu apmērā.

Lielbritānijas valdības pozitīvās attieksmes dēļ, ir sagaidāms, ka pirmās autonomās vadības mašīnas parādīsies jau nākamā gada janvārī un pārvietosies pa koplietošanas ceļiem no 18 līdz 36 mēnešiem.

Līdz tam laikam Lielbritānijas likumos tiks veikta virkne izmaiņu, lai “pašbraucošas” automašīnas padarītu legālas uz koplietošanas ceļiem. Jāatzīmē, ka šo procesu pozitīvi ietekmēja arī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) aprīlī pieņemtais lēmums, kas pieļauj autonomās vadības spēkratu izmantošanu 72 valstīs.  ANO lēmumā gan ir teikts, ka autonomās vadības spēkrati drīkst pārvietoties pa koplietošanas ceļiem tik ilgi, kamēr to lietotājiem ir iespējams pārņemt vadību.

Jāteic gan, ka šādu spēkratu parādīšanās uz ceļiem pozitīvi ietekmēs tehnoloģiju attīstību, un, visticamāk, arī sabiedrības attieksmi pret šādām tehnoloģijām. Tikmēr Lielbritānijas atbildīgās personas uzsver, ka viņu zinātnieku un inženieru izcilība ir nodrošinājusi valstij pionieru statusu šīs tehnoloģijas izstrādē.

nissan leaf autonomous 3

Saistītās tēmas: autobez vadītāja

Izsaki savu viedokli