Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lielbritānijas reklāmas standartu un satura uzraudzības pārvalde (ASA) par maldinošu atzinusi Apple iPhone 3G mobilā tālruņa televīzijas reklāmu, kurā tiek rādīts, ka interneta lapas tiek atvērtas daudz ātrāk nekā tas ir praksē, tādēļ šī iPhone 3G reklāma tagad ir aizliegta. Interesanti, ka šī īr jau otrā iPhone tālruņa reklāma, kuru Lielbritānijas reklāmas standartu un satura uzraudzības pārvalde ir atzinusi par maldinošu. Kā jau minējām, šī nav pirmā reize, kad iPhone mobilā tālruņa reklāma tiek atzīta par maldinošu – šī gada augustā Lielbritānijas reklāmas standartu un satura uzraudzības pārvalde aizliedza Apple iPhone pirmās paaudzes tālruņa reklāmu, kurā bija teikts, ka iPhone ir visas interneta funkcijas, lai gan nav noslēpums, ka iPhone trūkst Java un Flash atbalsts.

Šoreiz Lielbritānijas reklāmas standartu un satura uzraudzības pārvalde aizliegusi iPhone 3G reklāmu, kurā tiek apgalvots, ka iPhone 3G var piekļūt internetam un “tiešām ātri” lejupielādēt tā saturu. Par šo reklāmu ASA saņēma 17 patērētāju sūdzības, kuri apgalvoja, ka reklāmā “tiek pārspīpēts iPhone 3G ātrums”.


Aizliegtā Apple iPhone 3G reklāma

Apple Lielbritānijas pārstāvniecība uz šiem pārmetumiem atbildēja apgalvojot, ka šie “solījumi bija vairāk relatīvas nekā absolūtas dabas”. Kompānija piebilda, ka šis apgalvojums tika izdarīts, salīdzinot pirmās paaudzes GSM/EDGE iPhone ar pašreizējo 3G versiju.

Lielbritānijas reklāmas standartu un satura uzraudzības pārvalde savukārt paskaidroja, ka, lai gan vairākums lietotāju, visticamāk, zina cik ātri strādā mobilie tālruņi, daudzi patērētāji tomēr neapzinās dažādas tehniskās atšķirības starp dažādu veidu tehnoloģijām.

ASA lēmuma pamatā bija fakts, ka Apple apgalvojums, ka iPhone 3G ir “tiešām ātrs”, kas piedevām tiek izteikts reklāmā, kurā vizuāli tiek parādīts iPhone tālrunis uz kura interneta lapas tiek lejupielādētas teju momentāli (šāds ātrums labākajā gadījumā ir sasniedzams tikai lietojot Wi-Fi bezvadu internetu), var likt lietotājiem ticēt, ka šī ierīce patiešām strādā ar ātrumu kāds ir redzams reklāmā.

Līdz ar Lielbritānijas reklāmas standartu un satura uzraudzības pārvaldes aizliegumu Apple iPhone 3G reklāma šādā forma vairs nedrīkst parādīties ēterā.

Izmantotie resursi:
Guardian.co.uk


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?

Izsaki savu viedokli