Aktuāls

Vai vēl atceries tīmekļdatorus? Tos mazā izmēra portatīvos datorus, ar 10 vai pat mazāk collu lielajiem ekrāniem, tradicionāli Intel Atom procesoriem, un Windows XP Home, Windows Vista Starter vai Windows 7 Starter OS? Arī tie nesteidzīgi izgaistot no veikalu plauktiem, pārceļas vēstures grāmatu virzienā.

Vai vēl atceries reizi, kad lasīji par kādu jaunu tīmekļdatora modeli? Droši vien, kopš tās dienas pagājuši ļoti daudzi mēneši.

Šāda situācija ir gana loģiska, jo Asus vēl 2012. gada otrajā pusē pārstāja attīstīt savu tīmekļdatoru produktu līniju, pievēršoties planšetdatoriem un to dokstacijām.

Arī Acer ļoti sen nav prezentējuši jaunu šīs sērijas produktu, tāpēc var visai droši pieņemt, ka arī Acer ir šo datoru formātu pametuši.

Dell tā arī neguva lielus panākumus tīmekļdatoru jomā, tāpēc to pameta jau 2011. gada beigās.

Arī Samsung lapā redzams visai ievērojams kompānijas pašlaik ražoto tīmekļdatoru klāsts.

Samsung

Kas tad īsti ir šī formāta datoru izmiršanas iemesls? Lai arī to cenas segmentu nav aizpildījušas citas, līdzīgas ierīces, tomēr tīmekļdatoru pārdošanas apjomus pamatīgi iedragāja planšetdatoru popularitātes vilnis.

Par tīmekļdatoru ēras, kas sākās 2008. gadā, beigām vēsta arī fakts, ka Microsoft jaunā operētājsistēma Windows 8 ir principā nesaderīga ar vienu no populārākajām tīmekļdatoru iezīmēm – ekrāna izšķirtspēju 1024×600.

Saprotams, ka ražotāji neiznīcina saražoto produktu krājumus – tie tiek izpārdot, tomēr krājumi nav bezgalīgi. Ja kāda iemesla dēļ vēlies iegādāties kādu no šiem, apmēram 150 latus maksājošajiem datoriem, iesaku pasteigties lai paspētu tādu iegādāties, pirms  vēl par tiem paliek tikai atmiņas.netbook

Saistītās tēmas: acerasusdellnetbooksamsung

Izsaki savu viedokli