Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ķīnas valdība bez šķietama iemesla savai tautai nobloķē pieeju LiveJournal, tādejādi atņemot iespēju aplūkot apmēram 1.8 miljonus emuāru, jeb tā saukto blogu. Mēs, protams, visi zinām cik tieši augstu Ķīnā tiek vērtēta vārda un preses brīvība, un jau atkal pasaules apdzīvotākās valsts valdība ir izlēmusi šajā ziņā pievilkt grožus. Tas viss tiek darīts, lai valdība varētu būt droša, ka tas iedzīvotāju slānis, kuram ir gana paveicies dzīvē, lai būtu pieeja tādām eksistencei kritiskām lietām kā ūdenim, saujiņai rīsu un internetam, nesabojātu savu prātu ar domām par demokrātiskām vērtībām.

Kompānija, kurai pieder LiveJournal – SixApart ziņoja, ka no visiem nobloķētajiem blogiem tikai 8,692 piederēja Ķīniešiem, vismaz vadoties pēc viņu pašu sniegtajām ziņām, kuru apzināts nepatiesums arī nebūtu pārsteidzošs. Tiek pat uzskatīts, ka šāds solis esot veikts dēļ tikai saujiņas blogu vai pat tikai viena paša bloga, ar kādu nepatīkamu ierakstu.

SixApart direktore Džindžera Tūilija (Ginger Tulley) šajā sakarā izteicās, ka viņas kompānija esot tikusi bloķēta bez redzama iemesla. „Mēs tikai vadījāmies pēc saviem standarta principiem, kas godā runas brīvību.” LiveJournal šādu bloķēšanu jau ir piedzīvojis agrāk, un ir iespējams, ka pēc kāda laika tā tiks atcelta, vai vismaz atlikta. Laikam jau šādās reizēs varam tikai pateikties par to, ka mums ar cenzūru vairs nav jāsamierinās.

Ziņas avots: DailyTech

Izsaki savu viedokli