Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Latvija, Rīga 2008. gada 9. oktobris.- Uzņēmums LG Electronics (LG), pasaules līderis un tehnoloģiju novators patēriņa elektronisko ierīču ražošanā, un kompānija Conergy AG, kas ir vadošā elektrisko risinājumu nodrošinātāja, paziņoja par vienošanās memoranda parakstīšanu, lai izveidotu kopuzņēmumu solāro moduļu ražošanas nozarē. Saskaņā ar vienošanos “LG Electronics” iegādāsies 75% akciju uzņēmuma “Conergy” solāro moduļu rūpnīcā, kas atrodas Frankfurtē (pie Oderas), bet “Conergy” paturēs 25% akciju. Pašlaik notiek rūpnīcas vērtības palielināšana. “LG Electronics” un “Conergy” paredz, ka kopējā sadarbība varētu sākties šī gada beigās.

“LG Electronics” šajā projektā ieguldīs zināšanas, kas iegūtas zinātniski pētnieciskajā darbā, tostarp vairāku gadu pētnieciskā darba pieredzi dažādās elektriskajās tehnoloģijās. “LG Electronics” arī izmantos plašo pieredzi, kas iegūta līdzīgu nozaru produktu, piemēram, plakano paneļu displeju, masveida ražošanā. “Conergy” kā vadošais elektrisko risinājumu nodrošinātājs sniegs kopuzņēmumam ekskluzīvu piekļuvi tirgum, izmantojot tā izplatīšanas privilēģijas, kas aptver 20 valstis piecos kontinentos.

Solāro tehnoloģiju nozare uzņēmumam “LG Electronics” piedāvā jaunu un daudzsološu attīstības platformu. Izmantojot augstākās tehnoloģijas un konkurētspējīgus ražošanas procesus, “LG Electronics” plāno kļūt pat pasaules līderi solāro risinājumu nozarē. Kopuzņēmuma ar “Conergy” izveidošana uzņēmumam “LG Electronics” sniedz unikālu iespēju ātri un efektīvi ienākt solāro risinājumu nozarē kopā ar vadošo partneru ķēdes uzņēmumu kā partneri.

“Šī ir mūsu iespēja jau sākumā kļūt par solārās tehnoloģijas tirgus līderi. Ieguldot mūsu tehnoloģijas un darba pieredzi kopuzņēmumā, mēs varam ienākt nozarē daudz ātrāk un ar labākiem rezultātiem, nekā iegādājoties atsevišķu solāro moduļu ražošanas uzņēmumu,” sacīja Kvans Šiks Čo (Kwan Shik Cho), uzņēmuma “LG Electronics” saules bateriju ražošanas struktūrvienības vadītājs. “Turklāt partnerība mums piedāvā stratēģiskas priekšrocības iegūt vadošo globālo partneru ķēdes uzņēmumu “Conergy” — kā ilgtermiņa partneri.”

Kopuzņēmuma izveide uzņēmumam “Conergy” ir nākamais solis, lai kļūtu par fokusētu partneru ķēdes uzņēmumu. Stratēģiskā partnerība arī nodrošinās “Conergy” tehnoloģisko vadību un turpmāku solāro moduļu piegādi, kā arī pavērs ceļu uz peļņu nesošu izaugsmi.

“Sperot šo soli, mēs radījām iespēju izveidot ilglaicīgu partnerību ar uzņēmumu “LG Electronics”. Šī stratēģiskā savienība mums arī ļaus tālāk attīstīties kā vadošajam uzņēmumam elektrisko risinājumu tirgū,” sacīja Dīters Ammers (Dieter Ammer), uzņēmuma “Conergy” galvenais izpilddirektors. “Tas arī nozīmē ievērojamu tālākvirzību mūsu attīstības programmā, pārliecinoši pievēršoties partneru ķēdes darbībām”.

2006. gada novembrī “Conergy” sāka rūpnīcas būvniecību Frankfurtē (pie Oderas); tā ir viena no modernākajām šāda veida rūpnīcām, kurā tiek nodarbināti vairāk nekā 400 strādnieku. “Conergy” piegādās rūpnīcai silīciju un turpmāk pārņems moduļu tirdzniecību.

Vienošanās memorands nav saistošs, jo darījuma parakstīšana ir atkarīga no konkrētu nosacījumu izpildes. Darījuma slēgšana tiek paredzēta gada beigās. Šajā darījumā uzņēmuma “LG Electronics” konsultants ir Morgans Stenlijs (Morgan Stanley) un uzņēmuma “Conergy” konsultants — „Jefferies”.

Izsaki savu viedokli