Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms neilga laika BOOT.lv rīcībā nonāca jaunais LG Optimus Pro viedtālrunis, un šodien piedāvājam tā apskatu.
Pirmie iespaidi par šo LG telefonu bija ne sevišķi iepriecinošs. Salīdzinoši mazs ekrāns, fiziskā tastatūra, kura pirmajā acu uzmetienā šķita sīkāka par ekrāna tastatūru 4 collu telefoniem vertikālā stāvoklī.  Pirmo iespaidu pavisam drūmu padarīja ekrāna zemās izšķirtspējas radītais graudainais attēls.

Izrādījās, ka arī telefonu gadījumā pirmais iespaids var būt maldīgs un šis mazulis, par spīti negatīvajam pirmajam iespaidam, var ne tikai gana lieliski sevi parādīt, bet pat pozitīvi izcelties citu Android telefonu starpā.

Telefona vizuālais noformējums ir gana neparasts, taču vienlaikus neuzkrītošs. Lielāko laukumu tā priekšējā daļā ieņem vertikāli novietots 2.8 collu (240×320) ekrāns (galvenā atšķirība salīdzinot ar HTC ChaCha vai vairumu Blackberry ierīču, kurām ekrāns novietots horizontāli), zem tā novietotas 4 pierastās Android vadības pogas – izvēlnes, sākumekrāna, atgriešanās un meklēšanas. Tieši pogas, nevis jau pierastie skārienjūtīgie simboli. Tūlīt zem tām – 4 rindu QWERTY tastatūra. Telefona kreisajā pusē ir ērti izceltas skaļuma regulēšanas pogas, labajā pusē – datu kabeļa, kurš, kā pierasts, kalpo arī par lādētāja kabeli, pieslēgvieta. Augšā atrodas ieslēgšanas poga un 3,5mm austiņu un brīvroku sistēmas pieslēgvieta. Telefona aizmugurē atrodas skaļruņa aizsargrežģis, kuram abās pusēs novietoti nelieli izciļņi, lai nodrošinātu skaļāku skanējumu telefonam stāvot uz galda. Blakus tam, nedaudz padziļinājumā, novietota 3 megapikseļu kameras acs.

[bootgallery]

Telefona fiziskā QWERTY tastatūra ir visai niecīga izmēra, tā ir patiešām mazāka, kā 4,3 collu telefona ekrāna tastatūra vertikālā skatā, taču tā ir nesalīdzināmi precīzāka, un rakstīšanai ar abiem īkšķiem – ērtāka. Ievērojamu pozitīvo elementu nodrošina fakts, ka lietojot fizisko tastatūru, ievērojamu ekrāna daļu nesedz virtuālā tastatūra. Tas bieži atvieglo teksta ievadi un pārskatīšanu dažādās web formās vai garākos e-pastos. Patiesībā, pie šīs, pirmajā mirklī neērtās tastatūras, es tik ļoti pieradu, ka teju visu šo apskatu uzrakstīju lietojot telefonu. Lai arī dažkārt gadījās nospiest vairākus taustiņus vienlaikus, kopumā kļūdu skaits bija mazāks, kā rakstot ar ekrāna tastatūru, un līdz ar to – ātrums labāks. No reāliem trūkumiem jāmin, ka šī tastatūra ir visai skaļa un to lietojot klusās telpās ir labas izredzes nokaitināt apkārtējos.

Telefona ekrāns, diemžēl, ir tā nopietnākais “-“. Tā zemā, 240X320 pikseļu izšķirtspēja cilvēkam, kurš pieradis pie kvalitatīvākiem ekrāniem, neizbēgami “dursies acīs”. Tāpat, tā ietekmēs arī Market pieejamo aplikāciju klāstu. Tiesa, mūsdienās šī starpība vairs nav tik izteikta, taču ir vērā ņemama. Noteikti jāpiemin tas, ka par spīti attēla graudainībai, krāsu attēlojums ir lielisks. Tās ir gana dabiskas un nav pārāk blāvas, kas ir nereti novērojams lētākajos telefonos.

LG Optimus Pro kameras tehniskie parametri nav sevišķi iepriecinoši – 3 megapikseļi, nav autofokusa, taču par spīti tam, tā spēj uzņemt gana labus attēlus priekš kontakta foto, sociālajā tīklā padalāma notvertā mirkļa vai autobusa kursēšanas saraksta. Autofokusa neesamībai ir arī kāda priekšrocība – attēli tiek uzņemti ļoti ātri, pogas nospiešanas momentā. Nekādas gaidīšanas uz kameras fokusēšanos un atklājuma, ka fokusā ir viss – izņemot to, ko vēlējies nofotografēt.

Telefona interfeisu, kā jau pieņemts, LG ir pārveidojuši ar pašu izstrādātu darbvirsmas aplikāciju jeb Launcher. Šim telefonam tas ir gana labi veidots – praktisks, ātrs, labi pielāgojams. Iekļauti arī daži LG veidoti sīkrīki, no kuriem vērtīgākais vairumam būs pulksteņa un laika prognozes apvienojums.

Protams, nedrīkst izlaist jautājumu par telefona darbības laiku ar vienu uzlādes reizi. Pie mēreni intensīvas izmantošanas, ar nepārtraukti darbīgu sinhronizāciju, telefons izturēja vairāk, kā divas diennaktis. Šī raksta tapšanas procesā bija novērojams mazāks darbības laiks – apmēram 36 stundas, taču ņemot vērā, ka tas nozīmēja arī ilgstošu tastatūras un ekrāna apgaismojuma lietošanu, uzstādītu vidējā spožumā, uzskatu šo telefona darbības laiku par ļoti labu.

Tehniskie parametri ir viens no svarīgākajiem kritērijiem telefona izvēlē un šim, pavisam nedaudz virs 100 latus maksājošam tālrunim, tie ir cenas segmentam visai labi – 800mhz procesors, 188 MB pieejamā RAM, 240×320, 2,8 collu kapacitīvi skārienjūtīgs ekrāns. 1500 mAh, Li-ion akumulators, 3MP kamera, bez autofokusa. Android 2.3.4 uz šī telefona darbojas lieliski, nav manāmas aiztures.

Telefona tehniskie parametri nav žilbinoši iespaidīgi, taču tie ir pilnīgi pietiekami telefona pamatfunkcijām – komunikācijām ar teksta ziņojumiem un sociālo tīklu lietošanai. Var uzspēlēt arī spēles, taču telefona forma padarīs daudzu spēļu spēlēšanu apgrūtinošu. Šis telefons var būt ideāls kompanjons katram, kas vēlas ierīci, kura fokusēta uz saraksti, izmantojot Android sniegtās priekšrocības, un mazāk cieš no populārākā Android telefonu trūkuma – īsa darbības laika pēc uzlādes, it īpaši – ilgstoši lietojot ekrānu, daudz rakstot.

Saistītās tēmas: lgLG Optimus

Izsaki savu viedokli