Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Gandrīz pirms nedēļas mūsu rokās nonāca LG Optimus 7 mobilais tālrunis, kurš ir balstīts uz Microsoft izstrādāto Windows Phone 7 operētājsistēmu. Tā kā šis ir pirmais Windows Phone 7 tālrunis, kas nonācis BOOT.Lv redakcijas rīcībā, tad, pirmkārt, centīsimies rūpīgi aprakstīt pašu operētājsistēmu.

[bootgallery]

Pirmkārt jau jāpiemin lietotāja interfeiss – sākuma izvēlne ir veidota no lielām ikonām, kuras varam izkārtot pēc sirds patikas, viss ir minimālistisks, bet joprojām stilīgs. Jebkura attēla maiņa notiek ar skaistu, bet salīdzinoši ilgu animāciju, liela daļa no izvēlnes apakšsadaļām ir izveidotas uz melna fona ar baltiem un pelēcīgiem simboliem. Vajadzības gadījuma varam fona attēlu uzstādīt baltu, kā arī mainīt krāsu tēmas, tomēr melnais fons šķiet ērtāks un tik ļoti neuzkrītošs.

Pagaidām operētājsistēmai nav nedz latviešu valodas, nedz arī latviešu valodas simbolu atbalsts, turklāt, lai pēc valodas nomainīšanas tālrunis ir jārestartē.

Sistēmas piedāvātā virtuālā QWERTY tastatūra ir pieejama gan turot tālruni horizontāli, gan arī vertikāli. Noklusētais tīmekļa pārlūks, protams, ir neviens cits, kā pašu Microsoft Internet Explorer, nepatīkams gan ir fakts, ka turot mobilo tālruni landscape režīmā, nevaram ievadīt tīmekļa adresi, lai to izdarītu, ierīce jāpagriež portreta režīmā. Pēc noklusējuma netiek atbalstītas flash datnes. Parlūkā reizē var būt atvērtas, maksimums sešas tīmekļa lapas.

Tīmekļa lapas ir ielādes ātrums ir apmierinošs, taču iPhone 3GS tās atver nedaudz ātrāk, šeit gan jāņem vērā, ka LG lolojumam ir gan ātrāks procesors, gan arī vairāk operatīvās atmiņas, līdz ar to, tas ir akmens Microsoft dārziņā – LG Optimus 7 var lepoties ar viena gigaherca Snapdragon centrālo procesoru un 512 megabaitu operatīvo atmiņu, savukārt iPhone 3GS procesora takts frekvence ir 600 megaherci, bet operatīvās atmiņas apjoms – 256 megabaiti.

Windows Phone 7 kā meklēšanas un karšu dzinējs tiek izmantots Microsoft piedāvātais Bing, tālrunim ir pat fizisks meklēšanas taustiņš, kurš uzreiz atver Bing mājaslapu, nedaudz dīvaini gan šķiet, ka automātiski netiek atvērta virtuālā QWERTY tastatūra, tā parādās tikai tad, kad ar pirkstu pieskaramies laukam, kurā jāraksta meklēšanas atslēgas vārdi.

Operētājsistēma piedāvā uzstādīt un sinhronizēt dažādu servisu kontus – Windows Live, Outlook, Yahoo Mail, Google, Facebook, kā arī manuāli varam uzstādīt citus.

Izmantojot Market Place iespējams iegādāties dažādas aplikācijas, turklāt ir pieejamas arī bezmaksas programmas, kā arī maksas aplikācijām tiek piedāvātas demo versijas.

Windows Phone 7 neatbalsta multitasking tā standarta izpratnē, prezentācijā tik minēts, ka ir iespējams lasīt e-pastu un reizē saņemt ienākošo zvanu vai arī klausīties mūziku un, piemēram, sērfot tīmeklī, tas gan liek nedaudz pasmaidīt, jo šādas iespējas ir arī daudz, daudz vecākām mobilo ierīču operētājsistēmām.

Kā multimēdiju atskaņotājs tiek izmanota Zune aplikācija, ar kuras palīdzību mūziku iespējams arī iegādāties. Tāpat arī ir pieejams FM radio, tiesa šajā gadījumā būs nepieciešams obligāti pievienot austiņas, jo to vads tiek izmantots kā antena.

Tālrunis rokā ir ērts, taču vizuāli šķiet salīdzinoši liels. Uz korpusa ir novietoti seši fiziski taustiņi – Windows taustiņš, meklēšanas un atgriešanās taustiņi, kā arī pogas, kas paredzētas tālruņa izslēgšanai un skaļuma līmeņa regulēšanai.

Zem aizmugurējā vāciņa, kas ir veidots no metāla, paslēpts akumulators un SIM kartes pieslēgvieta. Viss pārējais tālruņa korpuss ir veidots no plastmasas.

Iebūvētā piecu megapikseļu autofokusa fotokamera spēj uzņemt 720p video, tai ir zibspuldze, kā arī, pateicoties īpašai aplikācijai, varam uzņemt panorāmas attēlus, kurus tālrunis diezgan ātri un kvalitatīvi salīmēs kopā.

1500 miliampērstundu akumulators ar vienu uzlādes reizi diezgan aktīvas lietošanas režīmā tālruni spēj darbināt teju trīs ar pusi dienas, kas ir diezgan labs rādītājs priekš viedtālruņa ar lielu un gaišu displeju.

Runājot par kapacitīvo displeju – tā diagonāles garums ir 3.8 collas, savukārt izšķirtspēja – 480 x 800 pikseļi. Attēls ir salīdzinoši viegli pamanāms saules gaismā, cik nu šajos laikapstākļos viņa spīdēja. Pieskārieni tiek reģistrēti bez kļūdām.

Verdikts: Tā kā LG Optimus 7 ir pirmais Windows Phone 7 viedtālrunis, kuru esam apskatījuši, tā kā būs visai grūti izteikt kādu pamatotu spriedumu, taču subjektīvi – ja salīdzinām ar visiem LG viedtālruņiem, tad tieši šis man patīk visvairāk, gan dzelžu, gan arī operētājsistēmas ziņā.

Windows Phone 7 sistēma ir interesanta, intuitīva, viegli saprotama arī ar tehnoloģijām ne tik draudzīgam cilvēkam. Pietrūkst, gan copy&paste funkcija, kura varētu tikt ieviesta 2011. gada sākumā, tāpat arī jāgaida latviešu tastatūras atbalsts. Katrā ziņā pirmie iespaid ir labi un gaidām atjauninājums no Microsoft puses!

LG Optimus 7 aptuvenā cena pagaidām nav zināma, Latvijas veikalu plauktos tas parādīsies ne ātrāk kā 2011. gada sākumā, līdz ar to, visticamāk jau ar copy&paste, kā arī latviešu valodas atbalstu.

Izsaki savu viedokli