Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klāt ir jaunākais apskats un šoreiz manās rokās nonācis LG G4, kas uz konkurentu fona izceļas gan ar izmantotajām tehnoloģijām, gan korpusa noformējumu. Ja citiem ir stikls vai plastmasa, tad LG izvēlējušies ādu.

IMG_9302

Tehniskie parametri

  • 5.5 collu Quad HD IPS Quantum (1440 x 2560, 538ppi) displejs
  • Qualcomm Snapdragon 808 1.8 GHz sešu kodolu mikroshēmojums
  • 3GB operatīvā atmiņa, 32GB iebūvētā atmiņa, paplašināma ar microSD līdz 2TB
  • 16MP aizmugurējā kamera ar optisko attēla stabilizāciju, krāsu spektra sensoru, lāzera asistētu autofokusu, 2160p video, 8MP priekšējā kamera
  • 3000 mAh lietotāja nomaināms akumulators
  • Aptuvenā cena: 670 EUR (par ierīci ar ādas aizmugurējo paneli)

Dizains

Uzreiz jāķeras pie, manuprāt, lielākā LG G4 dizaina trumpja – aizmugurējā vāciņa, kurš apdarīts ar ādu. Pagaidām vēl neviens manis testētais viedtālrunis, nedz stikla, nedz alumīnija, kur nu vēl plastmasas, turot ierīci rokā, nav radījis tādu premium sajūtu, kā LG G4 ar ādas vāciņu. Ierīce rokā jūtas patiešām lieliski! Jāņem gan vērā, ka panelis tā vidū nošūts ar diegiem un ja gadīsies tos nosmērēt, tad notīrīt varētu būt pagrūti. Ja nu gadīsies iznīcināt ādas vāciņu vai tas vienkārši nepatiks, komplektācijā atrodams ar zelta krāsas plastmasas panelis. Jāpiemin, ka G4 iespējams iegādāties bez ādas paneļa, tas izmaksās apmēram par 30-40 eiro lētāk.

IMG_9305

Zem aizmugurējā paneļa paslēpts lietotāja nomaināms 3000 miliampērstundu akumulators, micro-SIM kartes ligzda, kā arī microSD atmiņas kartes pieslēgvieta, kura atbalsta datu nesējus ar atmiņu līdz pat 2 terabaitiem.

Kā jau to varam sagaidīt no LG flagmaņa, tad displeja bloķēšanas/atbloķēšanas, kā arī skaļuma regulācijas taustiņi novietoti viedtālruņa aizmugurē. Ja pirmās pāris stundas tas šķiet nepierasti, tad vēlāk saprotams, ka risinājums ir pat ļoti ērts un intuitīvs. Turklāt, ja nevēlamies lietot aizmugurējo displeja atbloķēšanas taustiņu, ierīci varam pamodināt divreiz uzsitot pa displeju, LG šo funkciju nodēvējuši par Knock On. Viedtālrunis ir pavisam nedaudz ieliekts, kā norāda ražotājs, tad tas ļauj ierīci ērtāk satvert rokā. Jāatzīst, ka ērtuma ziņā G4 ir padevies visnotaļ labi un ierīci ir vieglāk un patīkamāk lietot, salīdzinot pat ar dažu ražotāju piecu collu viedtālruņiem – LG G4 displeja diagonāle ir 5.5 collas.

IMG_9307

Par cik skaļuma regulēšanas un displeja bloķēšanas taustiņi novietoti ierīces aizmugurē, tad tās sāni ir atbrīvoti no taustiņiem. Micro USB, kā arī audio pieslēgvietas novietotas ierīces aizmugurē. Jāpiemin, ka viedtālruņi sāni ir veidoti no plastmasas, kas arī ir vienīgais škērslis LG G4 lai dizainu un uzbūvi novērtēt ar maksimālo atzīmi. Ja ietvars būtu veidots no metāla, neko vairāk nevarētu vēlēties!

IMG_9309

Jāpiemin, ka komplektācijā iekļautas diezgan labi skanošas un stilīgas in-ear austiņas.

Displejs

LG G4 viedtālrunis ir aprīkots ar 5.5 collu IPS Quantum displeju, kurš nodrošina 1440 x 2560 pikseļu izšķirtspēju, šī displeja pikseļu blīvums ir ļoti iespaidīgs – 538 PPI. Displejs pārklāts ar Corning Gorilla Glass 3 aizsargstiklu.

Kā ziņo LG, tad salīdzinājumā ar iepriekšējā gada flagmani, G4 displejs nodrošina par 20 procentiem precīzāku krāsu reprodukciju, 25 procentus lielāku maksimālā gaišuma līmeni, kā arī par 50 procentiem labāku kontrastu, turklāt (pēc LG vārdiem) visi šie labumu pieejami bez negatīvas ietekmes uz akumulatora darbības laiku.

IMG_9310

Displeja uzbūvē izmantota uzlabota In-Cell Touch tehnoloģija, kas displeju un skārienjutīgo sensoru apvieno vienā slānī, tādējādi nodrošinot gan precīzākas krāsas, gan uzlabotu skārienjutību, gan arī labāku displejā attēlotās informācijas saredzamību tiešā saules gaismā. Ja runājam par pēdējo, tad LG G4 displejs tiešā saules gaismā ir pārsteidzoši labs, neatceros nevienu citu viedtālruni, kura displejs būtu tik labi saredzams, tiešu saules staru apgaismots.

Jāteic, ka LG norādītie skaitļi nav tukša muldēšana un bez lieliskās redzamības tiešā saules gaismā, LG G4 nodrošina patiešām lielisku krāsu atainojumu un kopumā tik labu attēlu, lai nebaidītos LG G4 saukt par viedtālruni, kas aprīkots ar labāko displeju industrijā.

Kamera

LG G4 viedtālrunis ir aprīkots ar 16 megapikseļu aizmugurējās kameras sensoru, f/1.8 lēcu, optisko attēla stabilizatoru, krāsu spektra sensoru, kā arī lāzera fokusēšanas sistēmu. Kā jau zināms, tad fotogrāfijā galvenā ir gaisma un lēcas gaišuma ziņā LG G4 apsteidz gan Samsung Galaxy S6 (f/1.9), gan Sony Xperia Z3 (f/2.0), gan arī trīs jaunākos Apple iPhone viedtālruņus (f/2.2). Neizdodas atcerēties nevienu viedtālruni, kurš būtu aprīkots ar gaišāku lēcu. Padomāts arī par selfiju cienītājiem, LG G4 priekšpusē novietota 8 megapikseļu fotokamera.

Ko tad šis mistikais skaitlis nozīmē? Tas apzīmē lēcas atvērumu, caur kuru gaisma nonāk uz sensora un tiek veidots attēls. Jo mazāks skaitlis, jo lielāks atvērums un nepieciešams īsāks laika attēla uzņemšanai, kā arī ir mazāks asuma dziļums, ļaujot mākslinieciski izpludināt fonu tuvplānos. Zemāks skaitlis nodrošinās labākus attēlus vājā apgaismojumā. Papildus tam, LG viedtālruņa kameru aprīkojuši ar uzlabotu (salīdzinājumā ar LG G3) attēla optiskās stabilizācijas funkciju. 3 asu stabilizācija paredzēta, lai kompensētu kustību līdz pat diviem grādiem, kas lieti nāk talkā nepietiekamā apgaismojumā, ļaujot izmantot zemākus ISO gaismjutības līmeņus, attiecīgi nodrošinot mazāk graudainu attēlu.

IMG_9313

Jāņem vērā, ka iespēja strādāt ar maziem ISO līmeņiem, viedtālrunim ir vitāli svarīga – jo mazāks sensors, jo vairāk trokšņu pie augstākiem ISO un kā mēs to zinām, tad viedtālruņu kameru sensori ir niecīgi – LG G4 sensora diagonāles garums ir aptuveni 6 milimetri.

Interesanti, ka LG G4 kamera aprīkota ar trim darbības režīmiem – vienkāršo, automātisko un manuālo. Pirmais režīms perfekti atbilst tā nosaukumam, izvēlēties to, skatu meklētājā redzamas vien divas ikonas, kas paredzētas iziešanai no kameras un režīmu pārslēgšanai. Lai uzņemtu attēlu, atliek vien displejā pieskarties objektam ko vēlamies fotografēt, kamera nofokusēsies un uzņems attēlu, jāteic, ka šis režīms darbojas lieliski.

Automātiskajā režīmā iespējams regulēt zipspuldzes darbību, piekļūt panorāmas foto un Dual (reizē tiek uzņemts attēls ar abām kamerām) režīmiem, kā arī piekļūt citiem iestatījumiem, piemēram taimerim, attēla režģim, balss vadībai.

Manuālajā režīmā mums tiek piešķirta pilna kontrole pār fokusu, baltā balansu, ISO, ekspozīciju un slēdža laiku, tāpat arī manuālajā režīmā varam uzņemt attēlus RAW formātā, kas lieti noderēs, ja vēlēsies attēlus apstrādāt.

Zemāk redzamie attēli uzņemti automātiskā režīmā (ieskaitot automātisko HDR):

LG G4 kamera noteikti ir viena no labākajām viedtālruņu kamerām Android ekosistēmā. Pilienu darvas medus mucā gan piešķir automātiskā fokusēšanas, kas par spīti lāzera palīdzībai brīžiem ir lēnāka un neprecīzāka, salīdzinājumā ar citu ražotāju flagmaņiem.

Lietotāja saskarsne

LG G4 darbina Android 5.1 operētājsistēma, kura papildināta ar LG izstrādāto UX 4.0 lietotāja saskarsni. Saskarsne veidota LG klasiskajā stilā, tomēr esot raiba kā dzeņa vēders, tā joprojām šķiet simpātiska. LG iekļāvuši sev raksturīgos papildinājumus, ka piemēram Knock On, kas ļauj ierīci pamodināt vai aizsūtīt gaidīšanas režīmā, divas reizes piesitot pie displeja.

Lai fantastiskais 5.5 collu displejs kalpotu produktivitātei, pieejams Dual Window režīms, kas ļauj reizē (vienā ekrānā) darbināt divas aplikācijas. Lai uzzinātu pareizu laiku, nav nepieciešams pamodināt ierīci, pietiek gaidīšanas režīmā (pie izslēgta displeja) pārvilkt tam pāri pirkstu un displeja augšpusē redzēsim pareizu laiku, datumu, akumulatora uzlādes līmeni un informāciju par savienojumiem.

Atšķirībā no daļas citu ražotāju, LG savā versijā par Android 5.1 pamanījušies saglabāt vairāku lietotāju režīmu. Varam izveidot vēl vienu ierīces lietotāja kontu, kuram būs pieejami savi iestatījumi, kā arī papildus kontam iespējams bloķēt izejošos zvanus un ziņas. Tiesa, papildus lietotāja konts diezgan jūtami ietekmē viedtālruņa ātrdarbību.

LG piedāvā personalizēt interfeisu ar dažādiem motīviem un fontiem, kuri pieejami lejupielādei. Slēgekrānam varam mainīt atbloķēšanas animāciju, iekļaut laikapstākļu ziņas, kā arī pielāgot slēgekrāna īsceļus. Protams, LG nav aizmirsuši sev raksturīgo iespēju pārkārtot vadības taustiņus – varam mainīt vietām Android ierastos – atgriešanās, mājas un vairākuzdevumu režīma, kā arī pievienot papildus ziņojumu rīkjoslas, QuickMemo, QSlide vai divu logu režīma taustiņus.

Veiktspēja

LG G4 darbina sešu kodolu Qualcomm Snapdragon 808 sešu kodolu mikroshēmojums un 3 gigabaitu operatīvā atmiņa. Interesanti, ka agrāk izlaistais LG G Flex 2 ir aprīkots ar Qualcomm Snapdragon 810 mikroshēmojumu, kas veiktspējas hierarhijā atrodas nedaudz augstāk. Iespējams tas darīts, ka bieži dzirdamas sūdzības par Snapdragon 810 karšanu, kas attiecīgi noved pie lielāka enerģijas patēriņa un mazāka ierīces darbības laika ar vienu uzlādes reizi.

LG G4 ir darbojas raiti, tomēr, brīžiem ne tik raiti, kā agrāk darbojās flagmaņi ar Android KitKat 4.4. Un šī nav LG vaina, bet gan Android 5.1 Lollipop optimizācijas un atmiņas menedžementa problēmas – identiska šaize ir arī citiem Android 5.1 darbinātiem viedtālruņiem. Tautā runā, ka ar 5.1.1 situācija kļūs labāka. Nav tā, ka viedtālrunis neciešami bremzētu, tomēr mikro-aizķeršanās brīžiem iespējams just. Ņemot vērā milzīgo displeja izšķirtspēju nav nekāds brīnums, ka grafiski prasīgās aplikācijās (spēlēs) LG G4 ir nedaudz lēnāks par zemākas izšķirtspējas flagmaņiem.

Akumulators

Akumulatora darbības laiks ar vienu uzlādes reizi nekādus pārsteigumus nesagādā. Uzlādēts 3000 miliampērstundu akumulators būs pietiekams dienai aktīvas lietošanas, tomēr, ja bieži dzenāsi spēlītes vai izmantosi Waze, rēķinies, ka jau vakarā ierīce būs izslāpusi pēc enerģijas. Dīvaini, ka LG šajā viedtālrunī nav iekļāvuši nedz bezvadu, nedz ātrās uzlādes iespējas.

Kopsavilkums

LG G4 ir nopietns pieteikums, lai iekļūtu 2015. gada labāko dārgā gala jeb high-end viedtālruņu topa pirmajās pozīcijās. Vismaz pagaidām, labāku displeju viedtālrunī neatrast, tāpat arī LG G4 kamerai būs ļoti maz konkurentu. Ja vaicāsiet, kuru no šī gada Latvijā pieejamajiem viedtālruņu flagmaņiem iegādāties, mēs ieteiktu LG G4, tiesa kādu no tiem modeļiem, kuriem komplektācijā iekļauts aizmugurējais ādas panelis.

Saistītās tēmas: lglg g4mobilie tālruņimobilie telefoniviedtālruņi

Izsaki savu viedokli