Aktuāls

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi

”Fidget Spinner” nav miris – izgatavots tālrunis ar iestrādātu gultni

Tālruņi, mobilās ierīces

Vairums jauniešu labprātāk iegādātos ”iPhone”, nevis ”Android” viedtālruņus

Tālruņi, mobilās ierīces

Ja ne gada gaidītākais viedtālrunis, tad noteikti viens no gaidītāko topa augšgala iemītniekiem – LG G3. Ko tad kompānija mums šoreiz ir sagatavojusi un kā tas darbojas – par to sīkāk šajā apskatā.

IMG_7454

Dizains

Līdzīgi kā LG G2 viedtālrunim, arī šim skaļuma regulēšanas un ieslēgšanas/izslēgšanas, displeja bloķēšanas/atbloķēšanas taustiņi novietoti ierīces aizmugurē. Lai arī, salīdzinot ar iepriekšējo LG flagmani, tie šķiet ērtāk lietojami, tomēr kā nevarēju pie šāda risinājuma pierast, testējot LG G2, tā arī nevaru pierast šobrīd – lietojot LG G3 viedtālruni. Es gan esmu viens no retajiem īpatņiem,  jo palasot citu cilvēku atsauksmes, līdzīgas sūdzības var manīt ļoti reti.

IMG_7445

Viedtālrunis pieejams piecu dažādu krāsu korpusos – tumši pelēkā, zelta, violetā, sarkanā un baltā, tieši pēdējais modelis arī ir nonācis manās rokās. Ierīces dizaina līnijas nekādus būtiskus pārsteigumus nesagādās, tomēr pateicoties ļoti plānajam displeja rāmim un korpusa aizmugurējās daļas liekumam, šis, ar 5.5 collu displeja aprīkotais viedtālrunis, šķiet visnotaļ ērts. Aizmugurējais panelis veidots tā, lai vizuāli atgādinātu metālu, tomēr tas, tāpat kā viss pārējais korpuss ir no plastmasas. Jāatzīmē, ka korpuss ir ļoti kvalitatīvs, stingrāk saspiežot rokā nekas nečīkst un atstāj izturīga produkta iespaidu.

IMG_7439

Runājot par viedtālruņa aizmugurējo vāciņu – tas ir noņemams. Zem vāciņa atrodamas microSIM un microSD atmiņas karšu pieslēgvietas, kā arī paša spēkiem nomaināms akumulators. Tik plānā korpusā pamanīties iestrādāt lietotāja spēkiem nomaināmu akumulatoru ir apsveicami!

Tehniskie parametri

  • Qualcomm Snapdragon 801 2.5 gighercu četru kodolu procesors
  • 5.5 collu True HD-IPS+ displejs, 1440 x 2560 pikseļu izšķirtspēja
  • 16GB iebūvētā un 2GB RAM vai 32GB iebūvētā un 3GB RAM atmiņa, atkarībā no izvēlētā modeļa
  • 13 megapikseļu aizmugurē novietotā fotokamera ar lāzera autofokusa funkciju, optisko attēla stabilizāciju, kā arī divu toņu/divu diožu LED zipspuldzi, 4K video uzņemšanas iespēja
  • Izmēri: 146.3 x 74.6 x 8.9 milimetri
  • Svars: 149 grami
  • 3000 miliampērstundu lietotāja nomaināms akumulators

IMG_7442

LG G3 ir aprīkots ar ļoti iespaidīgas izšķirtspējas (1440 x 2560 pikseļi) displeju. Displejs rāda ļoti košas un dzīvas krāsas, tomēr gaišuma līmeni varētu vēlēties nedaudz augstāku – konkurentu displejos attēlotā informācija ir labāk saskatāma spilgtā saules gaismā. Displejs nodrošina 534 PPI pikseļu blīvumu. Lai arī jau sen ateisti bļauj, ka nav jēgas no tik pikseļu blīviem displejiem, jo acs jau sen kā, vismaz teorētiski, nevar manīt atšķirību, tomēr katrs pikseļiem bagātākais displejs ir kā jauns pierādījums pretējam. Lielās izšķirtspējas displejam gan ir arī savi mīnusi – ir aplikācijas, kas šādā izšķirspējā nespēj darboties, kā piemēram viena no populārākajām mobilo ierīču auto sacīkšu žanra spēlēm Real Racing 3, tāpat arī lai piepildītu visus pikseļus, tiek patērēts diezgan daudz procesora resursa.

IMG_7448

Tieši pēdējais fakts brīžiem ir jūtams – gadās, ka pat lietotāja interfeisā manāma aizķeršanās, varam cerēt, ka LG pamanīsies to izskaust ar programmatūras jauninājumiem, taču 100% droši par to būt nevaram – displejs procesoru noslogo pamatīgi. Kā to pierāda dazādi veiktspējas testi, tādi citu ražotāju flagmaņi, kā piemēram, Sony Xperia Z2 vai Samsung Galaxy S5 un Galaxy Note 3 ir spējīgāki par LG produktu. Nav tā, ka LG G3 būtu mazjaudīgs, vienkārši jārēķinās, ka monstrālās izšķirtspējas labā būs šis tas jāziedo.

Viedtālruņa akumulators pārsteigumus nesagādās. Vidēji aktīvi lietojot šo ierīci, akumulators ar vienu uzlādes reizi bija spējīgs izdzīvot aptuveni pusotru dienu.

IMG_7435

Ja runājam par kameru, tad LG G3 iestrādātā lāzera autofokusa sistēma darbojas pārsteidzoši, apsteidzot pat daudzas kompaktkameras. Tāpat arī noderīga būs optiskā attēla stabilizācija, kas gan nav tik ļoti jūtama, kā spoguļkamerās vai to objektīvos, tomēr sniegs savu artavu, ļaujot uzņemt attēlus vājākā apgaismojumā, neizmantojot zibspuldzi vai citu papildus apgaismojumu. Kamera nodrošina iespēju uzņemt attēlus 13 megapikseļu izšķirtspējā, kā arī uzņemt video 4K izšķirtspējā. Joprojām neredzu jēgu no 4K video telefonā, jo pagaidām šī izšķirtspēja vēl ir pārāk jauna, lasi – ir pārāk maz displeju, kas to attēlo. Protams, uzfilmēto video tu varēsi noskatīties ar zemākas izšķirspējas displejā, bet kāda jēga šaut ar lielgabalu pa mušām? Ja runājam par uzņemto attēlu kvalitāti – tad tā lielākajā daļā gadījumu ir pat ļoti laba, atsevišķos brīžos gan attēli šķiet par blāvu.

Lietotāja interfeiss

Labu laiku man bija pretenzijas pret LG viedtālruņu lietotāja saskarsni, kas vismaz man šķita pārāk multfilmīga. LG G3 var lepoties ar kompānijas lietotāja interfeisu speciālistu un dizaineru jaunāko veikumu, kas šķiet krietni pievilcīgāks par iepriekšējo. Ņemot vērā, ka lietotāja interfeisa patikšana vai nepatikšana ir visnotaļ individuāls parametrs, zemāk pievienoju ekrānšāviņus, kas sniegs priekšskatu par jaunā LG G3 darbības vidi.

Kopsavilkums

LG G3 būs īsts saldais ēdiens displeja un kameras darbības ziņā, tomēr kā jau minēju, tad savu devu rūgtuma sniedz brīžiem manāmā ierīces bremzēšana. Ja salīdzinam ar konkurentu flagmaņiem, kā piemēram Sony Xperia Z2 vai Samsung Galaxy S5, tad šiem abiem ir kāds, manuprāt, viedtālrunim ļoti būtisks bonuss – ūdensizturība, savukārt piemēram HTC One (M8) būs ietērpts premium klases metāla korpusā. Ja runājam tieši par LG G3 korpusu, lai arī veidots no plastmasas, tomēr tas rokā ir krietni patīkamāks un šķiet izturīgāks par Samsung plastmasas korpusiem.

Apskata publiēšanas brīdī Latvijas interneta veikalos LG G3 16GB iebūvētās un 2GB RAM atmiņas versija pieejama sākot no EUR 437, savukārt 32GB iebūvētās un 3GB RAM versija – sākot no EUR 500.

Saistītās tēmas: lgviedtālruņi

Izsaki savu viedokli