Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Iznākot pirmajiem viedpulksteņiem tā vien šķita, ka šis būs nākamais sprādziens tehnoloģiju pasaulē, tomēr vismaz pagaidām viss noris diezgan piezemēti un nevarētu teikt, ka tehnoloģiju entuziasti stāvētu rindās pēc šobrīd pieejamajiem viedpulksteņiem. Šajā apskatā mēģināsim noskaidrot LG piedāvātā G Watch R plusus un mīnusus.

Komplektācijā iekļauts pats viedpulkstenis, magnētiska lādēšanas dokstacija, micro USB kabelis dokstacijai, kā arī lādētājs un makulatūras kaudzīte. Vēl pirms gadžeta lietošanas uzsākšanas izdevās pamanīt pirmo lietu, kurai piesieties – lādēšanas dokstacijas magnētiskais stiprinājums ir krietni par vāju un pietiek tikai nedaudz pieskarties viedpulkstenim vai siksniņai, lai lādēšanas process tiktu pārtraukts.

IMG_8105

LG G Watch R vizuāli atgādina klasisku pulksteni, tā uzbūvē pat izmantots metāls, tiesa apakšdaļa veidota no matētas plastmasas, tajā iestrādāti lādēšanas kontakti, kā arī pulsometra sensors. Ierīce apgādāta ar ne pārāk izteiksmīgu ādas siksniņu, tomēr tā kā siksniņai ir standarta 22 milimetru platums, kā arī klasiskie stiprinājumi, tad varam savu G Watch R personalizēt, iegādājoties sev tīkamāku siksniņu. LG viedpulksteni aprīkojuši ar taustiņu, līdzīgu tiem, kas klasiskajos pulksteņos kalpo uzvilkšanai un/vai laika regulēšanai. Šeit tas īsi piespiežot darbojas kā mājas taustiņš, savukārt paturot ilgāk varam piekļūt viedpulksteņa iestatījumiem. Viedpulkstenis ar viedtālruni sazinās izmantojot Bluetooth.

IMG_8076

Ierīcei ir 1.3 collu pilnīgi apaļš P-Oled displejs, kura pikseļu blīvums collā ir aptuveni 245. Lai pasargātu displeju no triecieniem un skrāpējumiem, tas ir ievietots padziļinājumā, kur par tā drošību rūpējas metāla korpusa malas. Tas ir gan labi, gan slikti. Labi tas ir tāpēc, ka es kā pulksteņa ne-nēsātājs pirmajās testēšanās dienās pamanījos tik daudz reizes apdauzīt LG G Watch R, ka, ja nebūtu padziļinātā displeja, es būtu LG Electronics Latvia parādā jaunu ierīci, slikti tas ir tāpēc, ka ierīces vadīšanai nākas izmantot žestus no ekrāna malas un paaugstinājumi tam nu pavisam nepalīdz.

Ja runājam par tehniskajiem parametriem, tad tie ir sākuma/vidējās klases viedtālruņa cienīgi. Android Wear operētājsistēmu darbina četru kodolu 1.2 gigahercu Qualcomm Snapdragon 400 procesors un 512 megabaitu operatīvā atmiņa. Ierīcē iebūvēta četru gigabaitu atmiņa, lietotājam gan pieejami aptuveni 3 gigabaiti. Kā jau tas pulkstenim pienākas, LG G Watch R ir ūdens un putekļu noturīgs, atbilstot IP67 standartam. Ierīces izmēri ir 46.4 x 53.6 x 9.7 milimetri, savukārt svars – 62 grami. Pieņemu, ka daudziem šāds svars priekš metāliska pulksteņu varētu šķist par maz. Ierīci ar enerģiju nodrošina 410 miliampērstundu akumulators.

Kā jau minēts, ierīci darbina jaunā un zaļā Android Wear operētājsistēma, kas kā jau pēc nosaukuma noprotams, paredzēta valkājamām ierīcēm. Operētājsistēma gan nav pilnībā patstāvīga un veiksmīgai viedpulksteņa darbībai, tas ir jāsapāro ar Android darbinātu viedtālruni, kurā ir 4.3 vai jaunāka Google mobilo ierīču operētājsistēmas versija. Savienojumam tiek izmantots Bluetooth. Šoreiz Google izvēlējušies neļaut ražotājiem pielāgot ierīces lietotāja interfeisu, maināmas vien ir pulksteņu sejas jeb ciparnīcas. LG ir sagatavojuši virkni ciparnīcu, sākot no klasiskām, beidzot ar modernām, papildus tam visam varam lejupielādēt virkni citu ciparnīcu no Google Play veikala.

Nav tā, ka Android Wear darbosies tikai un vienīgi ar viedtālruni, ir virkne darbību, kuras varam veikt arī tad, ja viedpulkstenis nav sapārots ar viedtālruni, kā piemēram iestatīt taimeri ar roku (balss komandas darbojas tikai ar viedtālruni), klausīties viedtālruņa atmiņā saglabāto mūziku, izmantojot Bluetooth austiņas, tāpat arī pulkstenis skaitīs soļus un mērīs pulsu, turklāt vēlāk to varēsim sinhronizēt ar pievienoto viedtālruni.  Android Wear pat ir pieejamas spēlītes…

Android Wear aplikācija viedtālrunī

Android Wear lietotāja interfeiss ir bāzēts uz dažādām kartītēm, līdzīgi kā Google Now serviss, tāpat arī tiek atbalstītas balss komandas, kuras aktivizējamas ar klasisko “OK, Google”. Izmantojot balss komandas, varam gan uzlikt taimeri, veikt kalendāra ierakstu, nosūtīt SMS vai e-pastu un veikt virkni citu darbību. Tiesa, jāņem vērā, ka Android Wear nav apguvis latviešu valodu, tāpēc nosūtīt Broņislavai īsziņu par šaursliežu dzelzceļu, izmantojot balss komandas būs vairāk vai mazāk neiespējami. Tomēr, ja vien tava angļu valodas izruna nav “Nasing spešal” līmenī, tad uzlikt taimeri un veikt citas darbības, kurās nav jāizmanto latviešu valoda būs visnotaļ ērti. Android Wear paziņojumos neizmanto skaņas signālus, lietotāja uzmanības pievēršanai nāk talkā viedpulkstenī iebūvētais vibrozvans.

Bez balss komandām pieejama žestu vadība. Pavelkot no displeja augšas uz apakšu varam piekļūt izvēlnei, kas ļauj izslēgt vai ierobežot paziņojumus, ieslēgt teātra vai tiešas saules gaismas režīmu, kā arī piekļūt viedpulksteņa iestatījumiem. Aplikāciju sarakstu varam atvērt divas reizes pieskaroties displejam. Kā jau iepriekš minēju, iestatījumiem iespējams piekļūt arī ilgāk paturot piespiestu mājas taustiņu. Teātra režīms nodrošina to, ka displejs tiks ieslēgts tikai tad, kad nospiests mājas taustiņš, savukārt tiešas saules gaismas režīms ieslēdz displeja aizmugurgaismojumu maksimālajā spilgtumā. Displeja aizmugurgaismojumu spilgtums ir regulējams sešos dažādos līmeņos, tiesa nav iespējama automātiskā spilgtuma regulēšana. Jāteic, ka ikdienā neizdevās sastapties ar situāciju, kad būtu pārlieku grūti saskatīt displejā attēloto informāciju, turklāt aizmugurgaismojums bija konstanti iestatīts uz otro līmeni.

Displejam ir pieejams režīms, kurā tas ir ieslēgts visu laiku, tiesa gaidīšanas režīmā tiek maksimāli izmantota melnā krāsa, lai samazinātu enerģijas patēriņu, kā jau zināms, tad OLED displejos melnās krāsas attēlošanai netiek patērēta enerģija, gaidīšanas režīms tiek pārtraukts līdz ko paceļam roku, lai ieskatītos viedpulksteņa displejā. Darbinot LG G Watch R šādā režīmā ar vienu uzlādes reizi pietiek aptuveni 40 stundām. Lai arī tas ir vairāk nekā konkurentiem, joprojām absurdi šķiet lādēt pulksteni katru vai katru otro dienu, tomēr līdzīgas emocijas bija pirms vairākiem gadiem, parādoties pirmajiem modernajiem viedtālruņiem, kas bija jālādē reizi dienā, nevis reizi nedēļā.

Google Play Music maksas servisa lietotāji izmantos iespēju ar balss komandu palīdzību uzsākt mūzikas atskaņošanu (telefonā) no šī servisa. Pietiek pulkstenim pateikt “Play [mākslinieka/grupas nosaukums]” un tiks automātiski atskaņots nejauši izvēlēts konkrētā izpildītāja skaņdarbs.

IMG_8083

Aktīva un veselīga dzīvesveida piekritēji novērtēs iebūvēto pulsa sensoru, kā arī soļu skaitītāju, turklāt šī fukcionalitāte ir sajūgta ar Google Fit servisu. Pulsa noteikšanai nepieciešamas aptuveni 10 sekundes, šeit gan jāpiemin, ka šis nav pastāvīgs pulsometrs, attiecīgi nederēs tieši sportisko aktivitāšu laikā, lai iegūtu pulsa līkni. Ērti būs izmantot viedpulksteni ar dažādām fitnesa aplikācijām, piemēram Strava, kas ļaus redzēt nobraukto, noieto, noskrieto vai citus datus tieši viedpulksteņa displejā.

Līdzīgi kā Android viedtālruņu operētājsistēmai, arī Android Wear ir pieejama virkne trešo izstrādātāju modifikāciju, uzlabojumu, operētājsistēmas būvējumu un tamlīdzīgi.

IMG_8077

Viedpulksteņa funckionalitāti nosaka aplikācijas un katras ierīces lietotājs pats. Lietotājs var gan pats pielāgot ierīci sev, gan arī Android Wear darbinātais viedpulkstenis pielāgosies viņam, pateicoties inteliģentajam aplikāciju izkārtojumam, kas biežāk izmantotās aplikācijas pārvieto saraksta augšpusē, kā arī Google Now spējai iemācīties lietotāja paradumus. Piemēram, man lielākās ērtības viedpulkstenis sagādāja automašīnā, izmantojot to navigācijai, kā arī ienākošo paziņojumu apskatei. Nav iespējams izteikt viennozīmīgu spriedumu par ierīces lietojamību – tas viss ir atkarīgs no lietotāja paša. Iespējas ir plašas un kļūs vēl plašākas, attīstoties Android Wear operētājsistēmai (nevaram gan būt pārliecināti cik ilgi un vai vispār viedpulkstenis saņems jauninājumus).

LG G Watch R Latvijas interneta veikalos:

Saistītās tēmas: g watch rlgviedpulksteņi

Izsaki savu viedokli