Aktuāls

Pirms kāda laika mūsu rokās nonāca LG E2391 monitors, kurš oficiāli tiks prezentēts IFA izstādē, kas jau pavisam drīz norisināsies Berlīnē.

Pirmais noteikti jāpiemin monitora dizains – tā panelis ir nieka 7 milimetrus plāns, kas noved pie tā, ka visas pieslēgvietas iebūvētas monitora kājā. Tā kā arī pati balsta kāja nav no tām biezākajām, tad nākas iztikt ar ārējo barošanas bloku, taču mūsuprāt lieliskais monitora dizains to noteikti kompensē. Monitora kāja nav noņemama, līdz ar to tas tiek piegādāts visai iespaidīga izmēra kastē.

Dizaina dēļ upurēts arī pieslēgvietu klāsts – aizmirsts par DVI, šis monitors atbalsta vien D-sub un HDMI pieslēgumus, taču arī ar tiem mūsdienās iespējams visai veiksmīgi iztikt.

Kā jau minējām, dizains ir visnotaļ izdevies, taču jāņem vērā, ka šis ir viens no gadžetiem, kas pirkstu nospiedumus un putekļus pievelk vairāk nekā netīra grīda sviestmaizes apsmērēto daļu. Pilnīgi nopietni! Pietiek vien pieskarties monitora aizmugurējai daļai un uz tās paliek neglīts pleķis. Šo problēmu iespējams risināt vairākos veidos – līdz zobiem apbruņoties ar mikrošķiedras lupatiņām, nēsāt lateksa cimdus vai vienkārši lieki negrābstīties.

Starp citu, balsta kājā iebūvētie vadības taustiņi ir skārienjutīgi, turklāt to virsma ir ļoti draudzīga ar pirkstu nospiedumiem. Jebkurā gadījumā, lielākoties mēs monitoru vienreiz uzstādam, saregulējam un pēc tam lieki pogas nespaidām, vai ne?

LG E2391 piedāvātā attēla kvalitāte ir visai patīkama, tāpat arī krāsas nav pārlieku tālas no dabīgajām, kā arī skata leņķis šķiet visai pieklājīgs, tomēr, mūsuprāt, iepriekš apskatītais šī paša ražotāja IPS236, kurš aprīkots ar IPS matricu un pieejams par ļoti patīkamu cenu kā attēla kvalitātes, tā skata leņķa un krāsu dabiskuma ziņā viennozīmīgi apsteidz šodien izķidājamo objektu.

Kā jau iespējams noprasts pēc modeļa numura, tad displeja diagonāles garums ir 23 collas, kas vidējam mājas vai stilīga biroja datoram būtu pilnībā pietiekami. Izšķirtspēja ir nu jau šāda izmēra monitoriem par standartu kļuvusī 1920×1080 pikseļu jeb FullHD.

Displeja reakcijas laiks ir 2 milisekundes, gaišums – 250 niti, savukārt dinamiskā konstrasta attiecība – 10 miljoni pret 1.

Patīkami, ka LG E2391 monitors ir pat ļoti stabils, salīdzinājumā ar citiem, pat speciāli izkustinot galdu, monitoru tik viegli nesalīgot, protams, nevajag arī pārspīlēt.

LG E2391 par sevi ir atstājis diezgan labu iespaidu, cik nu tas var būt, nezinot produkta cenu, kāda tā būs Latvijā. Zināms vien, ka Vjetnamā šis LG lolojums jau ir pieejams par aptuveni 480 dolāriem. Ja līdzīga cena saglabāsies ar mūsu zemē, tad par šādu dizaina produktu tā varētu būt diezgan objektīva, jāņem gan vērā, ka izdodot mazāk līdzekļus iespējams tikt pie monitora ar IPS matricu, protams, ne tik izskatīga. Un kādu monitoru izvēlētos tu?

Saistītās tēmas: lgmonitors

Izsaki savu viedokli