Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Diena, kad televizora ekrānu būs iespējams sarullēt un aiznest prom, vairs nav aiz kalniem. LG nesen atrādījis kompānijas pirmo displeju, kas ir pietekami lokans, ka to var pat sarullēt, taču ar to kompānijas jaunumi vēl nebeidzas. 

LG plašākai publikai demonstrēja lokanu 18 collu OLED tehnoloģijas displeju, ko iespējams sarullēt līdz pat 3 centimetru diametram. Kompānija norāda, ka šāda displeja “mocīšana” neietekmē attēla kvalitāti.

18 collu displeja izšķirtspēja ir 1200×810 pikseļi, taču kopējais pikseļu daudzums sasniedz nepilnu vienu miljonu. Tiesa, ražotājs sola izstrādāt pat 60 collu displejus ar UHD izšķirtspēju.

lg-rollable-oled-display-flexible-rollable-970x0

Interesanti, ka lokanie displeji nav vienīgā inovācija pie kā strādā LG. Kompānija ir prezentējusi arī daļēji caurspīdīgu OLED displeju. Kā norāda LG, daļēji caurspīdīgais displejs nodrošina 30 procentu gaismas caurlaidību, kas ir trīs reizes vairāk nekā bija iespējams panākt ar jau zināmajiem LCD displejiem. Arī šeit LG sola attīstīt tehnoloģiju, izstrādājot 60 collu displeju ar UHD izšķirtspēju, bet gaismas caurlaidībai sasniedzot 40 procentus.

Domājams, ka jau 2017. gadā pircējiem būs pieejami gan “sarullējami”, gan daļēji caurspīdīgi televizori un ekrāni. LG gan abas tehnoloģijas plāno apvienot vienā ierīcē, nodrošinot lielisku attēla kvalitāti un iespaidīgu ieliekumu.

lg-display-oled-2

Saistītās tēmas: displejilgoled

Izsaki savu viedokli